De vreo 2-3 luni mi-au aparut niste negi genitali

26-07-2009
chocobanana
Nu este medic/terapeut
chocobanana
am si eu o problema de vreo 2 luni 3 mi'au aparut pe penis pe ata penisului niste negi genitali, am fost la dermatolog si mi'a dat un tratament de 5 zile cu ISOPRINOSINE si ma trimis sa fac niste analize la SANEPID, vreau si eu sa stiu daca virusul trece si daca dupa ce dispar negii astia pot face sex fara prezervativ...
6 comentarii
0
26-07-2009, ora 18:56
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
ISOPRINOSINE este un antiviral foarte bun, dar nu-i suficient.
Condilomatoza este indusa de HPV. Nu exista (inca) nici un fel de tratament medical definitiv care sa duca la vindecare. In acest moment infectia cu Human Papilloma Virus este incurabila. 20 - 30 % din infectii revin spontan in decursul primelor 6 luni dupa infectie. Singurul lucru ce poate fi facut este sa se actioneze asupra leziunilor, asupra negilor, pentru distrugerea lor.

Tratamentul ce urmareste distrugerea negilor consta in :
aplicarea locala a unor substante;
crioterapie (distrugerea prin frig);
electrocauterizare (distrugerea prin caldura);
folosirea bisturiului electric (distrugerea prin arc electric);
folosirea laserul.

Va recomand sa consultati un medic dermato-venerolog!

ATENTIE!!!! ABSTINENTA este obligatorie pe toata perioada considerata de medicul tau curant ca fiind contagioasa. Vindecarea condiloamelor nu inseamna ca organismul a devenit imun si nu te mai poti infecta. Daca nu esti vigilent si precaut oricand se poate sa te reinfectezi...

Multa sanatate si toate cele bune;)
0
27-07-2009, ora 02:34
chocobanana
Nu este medic/terapeut
chocobanana
mmmm.deci am fost la dermatolog si mi'a dat aceste pastile... si io innainte sa ma duc la dematolog mi'am luat o crema pimafucort si mam dat pe negii aceia...si in timp de 9 zile cat mam dat cu crema negii si'au schimbat culoarea sau facu alt din roz, rosu, si ma gandeam dak este bine daca mas mai da cu crema pe negi cat timp iau pastilele astea.si inca ceva... cum as putea sa scap de acest virus.si... dupa ce imi trec negii pot face sex fara prezervativ ? se intampla cv ?poate lua dupa vindecare si partena ? astept un raspuns !eu am folosit mai demult un afrodisiac care intarzia ejacularea STUD 100 Desensitizing Spray for Men, oare sa fie din cauza lui ? sa'mi fi aparut acesti negi ? mai ma gandesc la alceva.pretena mea a fost virgina si cand si'a pierdut virginitatea se poate sa se fi creat cv care a dat drumul la acest virus ?
0
27-07-2009, ora 14:29
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Pimafucort nu ajuta in niciun fel la distrugerea negilor genitali.
Herpigen intim este foarte bun pt negii genitali, acceseaza link-ul de mai jos si documenteaza-te cu privire la acest preparat ortomolecular.
-----------*

In rest, tot ce ai afirmat mai sus nu ti-a declansat HPV-ul. Fii mai prudent!
Conulta dermato-venerologul pt mai multe detalii;)

(*modificat de admin)
0
27-07-2009, ora 18:29
chocobanana
Nu este medic/terapeut
chocobanana
o sa incerc acest spray, dar acesti negi genitali sunt ca aceia care apar pe degete pe maini ?k eu acum cativa ani am avut mana rupta si din cauza la ghipsul ala mi'au aparut multi negi pe mana de unii am scapat cum ?nu stiu... si au mai ramas cativa...oare are vreo legatura ?Multumesc !
0
28-07-2009, ora 14:00
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Negii care apar pe mana sunt alt tip de negi, de obicei comuni, dar sunt determinati tot de o infectie cu HPV, doar ca exista peste 100 de tipuri de papiloma virus uman.
Pt negii de pe mana poti sa folosesti tinctura de rostopasca si de usturoi. Aplici de doua ori pe zi in zonele afectate pana la vindecare.

Numai Bine;)

P.S. Herpigenul este foarte bun, daca poti cumpara-l!
0
28-07-2009, ora 15:29
chocobanana
Nu este medic/terapeut
chocobanana
da o sa imi cumpar Herpigen si o sa'l folosesc sper sa fie bun si sa'mi treaca ! Multumesc !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • 61% mai puține cazuri de negi genitali după introducerea programului de vaccinare anti HPV
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  • Condilomatoza genitală
  •