buna ziua

26-07-2008
cocos girl
Nu este medic/terapeut
cocos girl
as dori sa ma lamuriti si pe mine cu o problema...de cateva saptamani am o secretie vaginala oarte ciudata..este transparenta...cu mici bucati albe in ea...are un miros f neplacut!este insotita de mancarimi..insotite de arsuri si inflamari genitale!mentionez k scurgerea este f abundenta si si urat mirositoare, din aceasta cauza trebuie sa shimb zilnic cam 4 perechi de chiloti pe zii.si viata sexuala imi este afectata din aceasta cauza.nu ma pot duce la ginecolog deoarece nu dispun momentan de partea financiara.va multumesc
2 comentarii
0
28-07-2008, ora 00:00
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
cel mai probabil ai o candidoza...Iti pot recomanda un tratament dar daca nu dispui financiar...:-((
0
31-07-2008, ora 00:00
ingrid76
Nu este medic/terapeut
ingrid76
Am avut si eu simptomele descrise mai sus. Intre timp secretia a devenit portocalie si mai putin abundenta, dar mirosul persista. Am facut analize de 2x la o clinica particulara:
- Frotiu: "bacili scurti Gram pozitivi asezati in unghiuri si palisade rari"
- Polimorfonucleare: relativ frecvente (initial "rare")
- Celule epitaliale: frecvente (initial "relativ frecvente")
- Lactobacillus spp: rar (initial tot "rar")
In rest totul este negativ sau absent. Medicul a spus ca ar fi de ajuns daca incerc spalaturi vaginale (destul de controversate si ele, din cate am mai auzit).
De cateva zile m-am ales si cu o cistita (ma tem sa nu fie ceva mai grav) asa incat nu stiu cu ce sa incep mai intai.
Exista vreo legatura ? Cu ce tratament trebuie sa incep ? As vrea sa stiu si care e cauza. Sunt obsedata de igiena, am un partener stabil, nu merg la piscina etc. Am vreun motiv solid sa-mi banuiesc partenerul ?
Va multumesc din suflet pentru orice sfat competent sau experienta asemenatoare.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.