scurgerea unui lichid incolor din canalul penisului, mancarimi in zona ausului

15-01-2014
costel tl
Nu este medic/terapeut
costel tl
ma numesc costel si am avut un contact sexual ocazional, am folosit prezervativul dar am avut neplacerea de a se rupe.Am avut niste sintome care mau pus pe ginduri, cum ar fi, scurgerea unui lichid incolor din canalul penisului, mincarimi in zonna ausului si opareala, mincarimi pe corp, si miau iesit 2 bubite rosii pe capul penisului.Am mers la medic si mia zis ca am o bacterie numita candida, mia dat oreteta pe care am urmato mia dat tinizol 500, azitrox 500, si fluconazole 200 este corec acest tratament de 3 zile
11 comentarii
0
15-01-2014, ora 20:24
adirafa
Nu este medic/terapeut
adirafa
Costel

ce sa iti zic...te-ai ales cu candida din acel contact sexual.partea frumoasa este ca se poate trata...partea nasoala este ca tipa avea si are candida...simptomele sunt cam aceleasi...si cu toate astea a facut sex cu tine stiind ce are???asta e cel mai nasol...sfatul meu este sa iti faci o iubita si sa ramai la ea pentru ca in ziua de azi te poti alege cu o gramada de boli transmisibile sexual...o seara faina!
0
15-01-2014, ora 23:13
Terapeut Denis Chiurtu
Psihologie, Bucuresti
Terapeut Denis Chiurtu
Normal, ar trebui să fie eficient tratamentul recomandat. Cu efecte mult mai rapide, este administrarea orală de "metronidazol" şi local, adică in zona peniană şi anală administrat crema "miconazol nitrat 2% ". După cum se poate observa ambele denumiri se termină in "azol" ca şi "flocanazol-ul pe care îl iei tu. Şi eu am trecut printr-o etapă asemănătoare şi 3-4 zile de miconazol pentru mine au fost perfecte. Succes!
0
16-01-2014, ora 18:53
costel tl
Nu este medic/terapeut
costel tl
cum se administreaza metronidazole si crema acea
0
16-01-2014, ora 20:21
Terapeut Denis Chiurtu
Psihologie, Bucuresti
Terapeut Denis Chiurtu
Metronidazolul este sub formă de comprimate şi se ia conform prospectului, sau vă spune farmacista. Cu miconazolul se dă o dată sau de două ori pe zi dar, in mod obligatoriu în ziua următoare se spală cu grijă penisul şi se unge şi pe partea interioară şi pe partea exterioara.
0
17-01-2014, ora 19:56
costel tl
Nu este medic/terapeut
costel tl
buna seara daca nu te superi acest tratament este si pt femei sa ii dau sfatul si proastei care ma umplut
0
17-01-2014, ora 20:11
Terapeut Denis Chiurtu
Psihologie, Bucuresti
Terapeut Denis Chiurtu
Ea poate face spălături vaginale de două ori pe zi timp de 4-5 zile cu o soluţie de bicarbonat de sodiu -două linguri la un litru de apă. Poate nu este aşa proastă cum credeţi. Noi toţi avem candida chiar şi în zona bucală. Doar când se strică echilibrul PH-ului poate să apară afectiunea. Poate la ea, dacă nu are scurgeri albicioase echilibrul este ok. Cine stie in lipsa unui control?
0
31-01-2014, ora 18:32
costel tl
Nu este medic/terapeut
costel tl
buna seara va rog sa-mi explicati
am cumparat metronidazol arena 250 cum se administreaza ca domnisoara de la farmacie nu mia zis nimic, si pe prospect nu scrie nimic de candida
0
31-01-2014, ora 22:35
Terapeut Denis Chiurtu
Psihologie, Bucuresti
Terapeut Denis Chiurtu
Se iau 3 pe zi
0
17-02-2014, ora 18:22
costel tl
Nu este medic/terapeut
costel tl
am fost azi la orl sa fac spalaturi la urehea stinga ca nu aud normal cu ea am picat testul cu sunete
0
18-02-2014, ora 09:53
Terapeut Denis Chiurtu
Psihologie, Bucuresti
Terapeut Denis Chiurtu
Nu stim care este cauza pentru care audiograma nu a iesit prea bine dar stiu ca se poate recupera din auz câte 30-40% folosind acupunctura, electropunctura si chiar presopunctura
0
28-02-2014, ora 19:50
costel tl
Nu este medic/terapeut
costel tl
buna seara la ureche nu aud daca o astup pe cea dreapta aud cu stinga dar foarte putin
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreții / scurgeri genitale la bărbați - cauze, diagnostic, tratament
  •