sunt constipata tot timpul, o metoda naturista stiti?

21-02-2008
wiliana2828
Nu este medic/terapeut
wiliana2828
de cand am nascut am o problema ma constip tot timpul indeferent ce as manca ziceti-mi si mie o metoda naturista sau ceva care sa treaca.plz
4 comentarii
0
21-02-2008, ora 00:00
verykaa
Nu este medic/terapeut
verykaa
incearca zeama de varza murata sau salata de varza murata. la mine are efect.
0
21-02-2008, ora 00:00
dya dya
Nu este medic/terapeut
dya dya
La mine au efect caisele uscate.
0
22-02-2008, ora 00:00
lyonesse 2007
Nu este medic/terapeut
lyonesse 2007
in fiecare dimineata consuma o cana de ceai de musetel indulcit cu putina miere.este bun si pentru bebe daca alaptezi.pe curind!
0
06-03-2008, ora 00:00
pirina
Nu este medic/terapeut
pirina
daca alaptezi e musai sa iei ceva naturist: ceai de musetel cu miere, mere, pere, suc de sfecla rosie sau de morcov, tarite de griu inmuiate(cea mai buna solutie-contin multe fibre nesolubile care inmoaie bolul fecal). Aceeasi problema am avut-o si eu dupa ce am nascut, aceasta din cauza modificarilor hormonale, progesteronul ia valori mari si favorizeaza constipatia. Timp de 10 luni cit am alaptat am trecut prin aceeasi situatie si am incercat tot ce am citit pe net, prin ziare, reviste, ce m-au sfatuit medicii si cunoscutii dar sincer complet nu mi-am revenit, macar aveam scaunul mai des (1 data la 3 zile nu 1 data pe saptamina). Este foarte importanta si alimentatia dar dupa ce nu vei mai alapta si organismul isi va reveni vei scapa si de constipatie.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Constipația în timpul sarcinii
  • Constipația
  • Noi abordări terapeutice în colonul iritabil și constipația cronică idiopatică
  • Ar putea exista o legătură între constipație și infecțiile herpetice?
  • Constipaţia cronică creşte riscul de cancer de colon?
  • O proteină recent descoperită în intestin ar putea juca un rol cheie în constipație
  •