buna e posibil sa ramai insarcinata

24-10-2009
tiniy_san
Nu este medic/terapeut
tiniy_san
buna ziua
prietena mea a intrerupt tratamentul cu anticonceptionale luna trecuta la 4 zile inainte de ai veni ciclu menstrual.
tratamentu incepea luni si se termina dupa trei saptamani duminica, si joi ii venea ciclu. noi am facut dragoste luni la o zi dupa ce a terminat tratamentu. joi i-a venit regulat fra nici o problema ciclu. dar de atunci nu a mai luat tratament doarece a trebuit sa stam departe unu de altu timp de o luna. acum sunt 3 zile de cand ii intarzie ciclu menstrual, dar un test de sarcina a esit negativ.
intrebarea mea
ce probalitati sunt sa fie insarcinata? raspuns urgent va rog
2 comentarii
0
24-10-2009, ora 15:45
LadyBug26
Nu este medic/terapeut
LadyBug26
De obicei testele de sarcina sunt destul de sigure si in plus, intarzierea poate fi cauzata si de intreruperea tratamentului.Mai asteptati cateva zile, ar trebui ca CM sa apara, daca nu mergeti la doctor sau repetati testul.
Va tin pumnii ^.^
0
24-10-2009, ora 16:14
alexxy_a
Nu este medic/terapeut
alexxy_a
Teoretic se afla in pauza, deci era protejata..nu exista risc de sarcina, dar nu inteleg un lucru..de ce a oprit administrarea lor??...anticonceptionalele nu se iau o luna da, alta ba...ca isi zapaceste organismul.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul