buna am o nelamurire!

09-03-2015
ad3lla1992
Nu este medic/terapeut
ad3lla1992
Vreu sa incep anticonceptonalele, dar nu stiu cum sa numar zilele, as vrea sa le incep in a 5-a sau in a 7-a zi numarand din prima zi de menstruatie, doar ca mi-a venit in aceasta seara in jurul orei 11 si nu stiu acum daca prima zi este astazi (8) sau incep sa numar de maine...
3 comentarii
0
10-03-2015, ora 00:58
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Vrei sa incepi si sa iti avortezi proprii copii ?
Stiai ca anticonceptionalele produc avorturi timpurii in primele 14 zile de la concepere ?
Cine te obliga la treaba asta ?
0
10-03-2015, ora 01:37
ad3lla1992
Nu este medic/terapeut
ad3lla1992
Nu te priveste pe tine ceea ce imi doresc eu! Nu o sa avortez niciodata si te asigur eu ca o sa am copii! Mai vorbeste cu medicul si dupa sa vii sa ma judeci pe mine!
0
10-03-2015, ora 15:08
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Anticonceptionalele produc avorturi timpurii.
Te rog sa asculti aceasta conferinta a unui medic.

http://www.adevaruldespreavort.ro/ce-spune-stiinta-medicina/257-pilula-contraceptiva-cauza-avortului-hormonal-sindromul-postavort-dr-christa-todea-gross-conferinta-timisoara-14-iunie-2013

Astfel de avorturi de care mama nici nu stie, pot produce sindromul post avort: depresii, anxietati, psihoze, tentative de suicid, schizofrenii, aparent fara nici o cauza.

Noi incercam sa va protejam, sa va informam ca sa alegeti in viata ce este bine. Nu va vrem raul.

Aici ai 50 de marturii de la tinere fete despre anticonceptionale. Unele s-au imbolnavit. Unele au ramas infertile.

http://forum.romedic.ro/prod/Marturii_despre_anticonceptionale_083575.html/

Ai auzit ca numai in Canada au murit 23 de femei din cauza anticonceptionalelor ? Te rog cand iei o asemenea hotarare de a ingera asa cantitate de substante toxice sa dai dovada de maturitate si sa te informezi. Ca apoi trebuie sa iti asumi responsabilitatile.

http://forum.romedic.ro/prod/Anticonceptionalele_Yaz_si_Yasmin_aduc_moartea_090211.html

Ti-a zis doctorul care ti-a prescris anticonceptionalul ca poate produce peste 120 de boli si ca e medicamentul cu cele mai mari efecte secundare care s-a inventat vreodata ?

Ti-a facut analize sa vada daca nu cumva ai risc de accident vascular ? Astfel de femei nici nu au voie sa ia anticonceptionale.

Ce fel de analize ti s-au facut ?

Vrei sa stai ca strutul cu capul in nisip si sa apari apoi cu tot felul de boli si dereglari hormonale pe rubrica de Marturii ? Incotro crezi ca se indreapta tineretul din ziua de astazi daca procedeaza asa ? Nu spre imbolnavire ?

Crezi ca imi pierd timpul pe forumul Romedic si iti furnizez atatea informatii la care inca nu ai avut inca acces pentru ca nu imi pasa de tine sau cum ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Schimbarea metodei contraceptive
  • Dereglari hormonale cauzate de anticonceptionale
  • Greseli in administrarea contraceptivelor
  • Contraceptivele orale - avantaje și riscuri
  • Contraceptivele hormonale pot crește riscul de depresie
  • Contraceptivele hormonale cresc riscul de suicid?
  • Greșeli în utilizarea pilulelor anticoncepționale
  •