buna

02-10-2008
lucian24
Nu este medic/terapeut
lucian24
ma numesc lucian am 24 de ani si am o mica problema..asta sper sa fie. de cateva zile prezint o durere in zona plamanului drept.aceasta durere o simt in general cand tusesc sau stranut sau cand misc bratul drept din umar! durerea se prezinta la nivelul superior al plamanului nu e o durere insuportabila dar ma ingrijoreaza ma tine ca un junchi in spate ceva de genu asta!alte simptome nu prezint! ceea ce cred eu e sa fie vreo durere intercostala?? banuiesc ! astept un raspuns va multumesc -
2 comentarii
0
03-10-2008, ora 00:00
Dr. Bociu Crina
Obstetrica-ginecologie, Londra
Dr. Bociu Crina
păi poate să fie durere costală sau dată de muşchi, plămânul nu doare, pleura este cea care doare, dacă de exemplu s-a acumulat lichid acolo. de asemenea durerea în umărul drept şî în acea zonă poate avea şi alte cauze... cum e poziţia încorectă la dormit sau în timpul zilei, la calculator, există ceea ce se numeşte "durere de mouse şi tastatură", şi afecţiunile vezicii biliare ( nu neapărat grave) pot da durere în umărul drept
0
03-10-2008, ora 00:00
lucian24
Nu este medic/terapeut
lucian24
deci nu durere in umar...acea durere apare cand misc umarul drept dar nu e in zona umarului e undeva sub omoplat si nu ma doare tot timpul doar cand strnut tushesc sau musc umarul sau alte miscari!nu e o durere mare dar ma ingrijoreaza nu am alte smene etc etc doar atat! inca ceva de multa vreme dimineazta sau dupa ce stau la masa am senzatia de voma nu stiu dc!va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.