bubitze rosii si uscate pe piele

28-11-2009
oksana
Nu este medic/terapeut
oksana
Va salut pe toata lumea.Care a avut aceeasi situatie rog sa ma ajutati.Am o fetitza de 7 ani.Acu o saptamana facand baie fetei am observa pe corpul ei niste bubite marunte ca la bebelusi cand transpira dar mi s-a parut ceva ciudat ca erau separate pe tot corpul nu unite, cum sa va spun, ca o multime.Aici una mai departe alta si pe burtica si pe spate.Asta afost sambata.Duminica bubitele s-au marit in dimensiune sunt rosii fara lichid sau alte cele ci doar pe marginele bubei e piele uscata si inauntru buba e rosie.N-are febra o mananca cand apar da nu exagerat si au aparut pe fundulet si pe exteriorul organului genetal.Luni am plecat la medic si mi-a zis ca fetita are varicala.Dar eu am avut varicala si imi amintesc cum au fost bubele nu sunt la fel.Mi-a zis sa-i dau cu past cu mentol.Am o saptamana si bubele unii se usuca iar altele apar dar unele se maresc in dimensiune.Si la ora actuala are si in cap e plina numai pe maini si pe picioare nu are.Va rog sa-mi spuneti daca stie cineva cazuri asemanatoare si ce s-e face in aceste cazuri.Va multumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.