bubitze

20-08-2009
aditza24
Nu este medic/terapeut
aditza24
buna!am si eu o nelamurire acum vreo 3 sap mi au aparur pe picior o bubitza arata ca o pungutza cu apa...avea in interior o substanta alba dupa o sap mi au mai aparut in aceeasi zona inca 3 si le am stors si s au facut mai mari si au facut o posghitza foarte groasa dupa mi au mai aparut 2 si nu le am mai stors si in 2 zile au secat si s au uscat acum cateva zile mi au aparut si pe fata pe sparnceana pe langa ochii si in zona barbiei...astea s au facu nasoale...am dat cu cutaden sa le usuce mai reoede...cele dupa picior dupa ce mi au trecut au ramas semnele...ele cand st ci posghitza arata ca si cum as fii arsa cu tigarea...nu stiu ce sa fac...poate sa fie vorba de vreo ciuperca sau despre ce e vorba.acum am vazut ca mi a aparut si subrat una.ce sa fac...ast un raspuns
2 comentarii
0
21-08-2009, ora 07:38
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Eu le-as lasa sa se vindece fara sa le storc sau sa le dau ce ceva. Corpul scoate la tine substante toxice afara din corp si aceste substante sunt transformate in unele inofensive cu ajutorul la bacterii in pungulitele cu lichid. Daca le spargi prea devreme substanta inca toxica va afecta imediat tesutul, daca ai rabdare ele se vor vindeca asa cum a fost la tine in al doilea caz. Ai rabdare pana ies toate si lasa-le in pace. Organismul este inteligent. La doctor se va intampla acelasi lucru ca si in primul caza daca le faci ceva. Iar daca ei un medicament care sa suprime aceste pungulite, toxina iti va afecta sangele si organele interioare.

Ai facut ceva deosebit in ultimul timp ? AI lucrat cu substante toxice, ai mancat ceva deosebit (peste), ai respirat aer toxic ?
0
21-08-2009, ora 12:42
aditza24
Nu este medic/terapeut
aditza24
pot sa zic ca am mancat si peste...dar am fost la piscina si at schimbau apa...am facut baie cand puneau apa noua si pot sa spun ca am ajuns acasa am facut dush si in max o ora de la dush mi au aparut prima bubitza...si am observat ca ma manc si pielea de la sapun...tmp de 5 ani am folosit acelasi tip de gel de dush dar cand am venit de la piscina am folosit sapunul pe intreg corpul...de atunci de fiecare data dupa dush ma manc pielea...vad ca cea de subrat mi a iesit ieri si am lasat o asa si e aproape uscata...cele dupa fata mai au pana imi trec...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.