bubite, papule genitale

27-08-2007
mihai99
Nu este medic/terapeut
mihai99
mi-au aparut ca un fel de eruptzie toate o data, mai multe punctuletze(bubitze) albe la baza penisului, papule, unde este zona pubiana cu par, dar se raspandesc pana sus fara par deci nu ar fi papule, acestea nu-mi provoaca nici o stare de discomfort, nu ma dor, nu ma ustura, dar exista, sunt sanse mari sa fie infectzie sau ceva grav ?, am 17 ani nu am avut act sexual, o bacterie ar fi probabila, sau ceva??
8 comentarii
0
30-08-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Poate fi un virus numit Molluscum contagios. Ar fi bine sa te examineze un medic dermatolog.
0
01-09-2007, ora 00:00
mihai99
Nu este medic/terapeut
mihai99
am fost la medic dermatolog si mi-a dat un unguent Pimafucort
0
03-09-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Ma indoiesc ca va avea vreun efect acest Pimafucort ! Eu iti doresc sa aiba !
0
07-09-2007, ora 00:00
mihai99
Nu este medic/terapeut
mihai99
pai daca ar fii molluscum nu prea as avea ce sa fac, dar nici nu stiu cum sa-mi dau seama daca e virusul acela, dak e contagios sau nu
0
08-09-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Daca este molluscum se trateaza numai local, fie prin electrocauterizare, fie prin curetare. Probabil ca trebuie sa mergi la alt dermatolog, in cazul in care este molluscum. S-ar putea, totusi sa fie vorba despre alta boala si sa fie eficient tratamentul recomandat.
0
12-09-2007, ora 00:00
mihai99
Nu este medic/terapeut
mihai99
pai molluscum park trece si dupa vreo 6 luni sau mai multzi, ma rog nu cred k o fi asa ceva, daca dermatologul la care am fost eu nu credea ca o fii ceva grav oi zice si eu ca nu e :|
0
15-09-2007, ora 00:00
badmatrix
Nu este medic/terapeut
badmatrix
Am si eu o problema asemanatoare..miau aparut niste bubite mici albe ca niste cosuri foarte mici..nu am mai avut act sexual de vreo 4 luni.si astea miau aparut de o saptamana.nu ma mananca nu ma jeneaza..doar ca sunt acolo astai tot...Ce ar trebui sa fac?

Va multumesc..
0
12-01-2010, ora 11:18
alicia1
Nu este medic/terapeut
alicia1
as vea si eu o intrebare dar nu stiu sa folosesc site-ul.ma poate ajuta cineva ? multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  • Iritațiile pielii la copii - tipuri, cauze și tratament
  •