bubite si macarimi

30-03-2011
blonda_yo
Nu este medic/terapeut
blonda_yo
In urma cu 3 saptamani la cateva zile dupa epilat mi-au aparut pe labiile mari niste bubite si piele este fff uscata.Am mancarimi si scurgerile parca sunt putin schimbate, au un miros mai pregnant.Mi-am dat cu crema de galbenele dar nu observ nici o schimbare.Credeam k este doar o iritatia dar observ ca nu imi trece. Ce ar putea fii tinant cont ca nu am mai avut raporturi sexuale de peste 1 an (si din cate stiu nu am nici o BTS) ?
1 comentarii
0
30-03-2011, ora 20:25
alexia_lora
Nu este medic/terapeut
alexia_lora
Buna ce ai tu ar putea fi candida, aceasta nu este BTS este o infectie pe care majoritatea femeilor o au, trebuie sa tii tratament cu ovule si crema timp de 7 zile dar sa stii daca este candida oricand poate sa reapara dar nu este nimic grav aceasta infectie este cauzata de un tratament mai indelungata cu antibiotic, din cauza anticonceptionalelor, din cauza gelurilor intime care se gasesc acum pe piata dar si din cauza spalaturilor intravaginale foarte dese recomandat este sa nu te speli deloc intravaginal, spalaturile intravaginale se fac numai atunci cand urmezi un tratament cu ovule si trebuie sa te speli cu ceai sau doar cu apa fara sapun ptr ca prin spalari fff dese distrugi flora care te protejaza impotriva infectiilor.In cazul tau cel mai bine ar fi sa mergi la un consult ginecologic pentru un tratament.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.