bubite rosii supurante.. ce tratament ar putea sa urmeze?

25-08-2008
iulia berceanu
Nu este medic/terapeut
iulia berceanu
buna! sora mea a avut tuberculoza.Inainte sa termine tratamentul au inceput sa-i apara un fel de bubite pe fata, si in zona barbiei si a maxilarului, dar care nu sunt cosuri.Ce tratament ar putea sa urmeze care sa o si ajute sa i se usuce mai repede, tinand cont ca peste 3 saptamani va fii mireasa? va mltumesc!
6 comentarii
0
25-08-2008, ora 00:00
olimpia_97
Nu este medic/terapeut
olimpia_97
Eucerin este un gel de curatare f bun dar este cam scump 50 lei noi, in cazul meu, ma scapat in 3-4 zile, insa am continuat tratamentul o luna.Trebuie sa te cureti dimineata si seara.Claritine este ceva mai ieftin insa rezultatele difera.
~~~O nunta frumoasa si multa sanatate!~~~
P.s:Sa foloseasca un prosop propriu neaparat!
0
28-08-2008, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Ati fost sa o vada si un dermatolog ?
0
08-10-2008, ora 00:00
Almitra
Nu este medic/terapeut
Almitra
Ma confrunt cu aceeasi problema, numai ca la mine a aparut la jumatatea tratamentului. Mai am 3 luni, asa ca tare mi-as dori sa aflu cum a scapat sora ta de aceste bubite?
0
05-08-2009, ora 17:22
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Ce aveti este numai urmarea tratamentului medicamentos care l-ati facut la tuberculoza si pe care corpul trebuie sa le scoata prin piele din nou afara din corp caci a fost toxic (scrie pe hartia insotitoate)

Eu nu as lua nici o crema in locul dvoastra caci ASA se baga toxinele din nou in corp de care acesta incearca sa scape.

Pielea este ultima sansa de detoxifiere pe care o are corpul si daca o blocati vai si amar de organe si de sange !!!

Dar faceti cum doriti sau cum va spune medicul in care credeti sau care crede in alifii.

In general asa ceva trece de la sine, mai ales cu ceauri de detoxfiere: urzica, salvie, galbenele, etc, in timp ce suprimarea lor cu alifii sau chiar cu alte medicamente va creea in cele mai multe cazuri boli si mai grave.

Cand apar pete pe corp in timpul sau imediat dupa tratamentele medicamentoase este NUMAI de la medicamentele luate in general !!!

Acest lucru il puteti observa la orice pacient cu ficatul slabit (cam toti) si in 99% din pacienti care iau medicamente pe timp indelungat.

In plus ESTE SCRIS des chiar pe hartia insotitoare a medicamentului ca medicamentul produce boli de piele.

Dar cine citeste oare hartia insotitoare ???? Mai nimeni...

O solutie simpla este intotdeauna detoxifierea ficatului si a sangelui cu produse naturiste si reducerea medicamentelor.

Daca oamenii ar cunoaste aceste lucruri elementare doctorii dermatologi ca Domnul Dr. Mihalache ar lucra mult mai fericiti si relaxati, caci ma gandesc ca problemele cu pielea au crescut imens in ultimile decenii.
0
05-08-2009, ora 17:44
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Eucerin ca si multe creme sunt pline de radicali f. puternic care ataca pielea si distrug celulele, mai ales sub influenta soarelui.
0
09-07-2016, ora 13:37
Vladimir2016
Nu este medic/terapeut
Vladimir2016
Buna ziua,
Am o problema in zona testiculelor prin aparitia unor alunite rosii care isi schimba culoarea spre maro inchis si dupa un timp dispar. Acestea provoaca mancarime si in anumite perioade de timp sangereaza dupa care dispar dar reapar in alt loc. Apar pe zona vasularizata, par ca sunt fixate pe vasele de sange!
Am fost la medic cu ceva timp in urma si mi-a recomandat nidoflor, flocinolon, care din pacate nu a functionat.Exista alt tratament s-au trebuie consultat alt medic?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.