bubite rosii pe picioare

18-07-2008
eu_symonyk
Nu este medic/terapeut
eu_symonyk
am o mare problema cu aceste bubite, sunt foarte inestetice, nu am mancarimi de la ele si nici nu pureaza insa sunt foarte inestetice.ca sa va faceti o idee cum arata aceste bubite, pielea arata ca dupa epilare.acestea se gasesc doar pe picioare.va rog ajutati-ma si dat-mi un tratament!va multumesc
7 comentarii
0
18-07-2008, ora 00:00
eu_symonyk
Nu este medic/terapeut
eu_symonyk
aaa am uitat sa precizez..bubitele acestea le am de f mult timp, probabil k sunt din nastere dar nu ma dor.as dori totusi un remediu de inlaturare
0
10-08-2009, ora 20:25
coolory_87
Nu este medic/terapeut
coolory_87
si eu am exact aceeasi problema. numai k mie mi-au aparut aceste bubitze dupa prima epilare (adik acum mai bine de 6 ani).si acolo au ramas :( asa cum spune si "eu_symonyk", singure lor problema e ca sunt inestetice. Ne poate ajuta si pe noi cineva, va rog? :)
multumesc anticipat.
0
11-01-2010, ora 00:23
ellays
Nu este medic/terapeut
ellays
Am si eu o problema de la varsta de 11 ani au inceput sa imi apara niste bubite le pot zice insa de la inceput nu le-am dat atentie am inceput sa umblu la ele si sunt exact ca si cosurile pot zice cu cat am inaintat in varsta mi s-au accentua acuma am 14 ani si este inestetic nu am mancarimi nimic dar vara mie foarte greu nu pot purta pantaloni scurti nu pot merge la plaje e foarte greu la fel ma combat si cu celulita nu stiu ce sa ma fac :(.. Va rog ajutati-ma id de messenger ingerul_tau_mymy multumesc mult
0
25-07-2010, ora 01:24
iulaya
Nu este medic/terapeut
iulaya
si eu am acele bubite exact ca fata coolory_87...sunt in aceeashi problema k sh ea.ma ajuta cineva va rog frumos???toti imi spun ca sunt o ciudata deoarece port pantaloni lungi pe timpul verii, nu mai vreau sa port asa ceva vara, vreau s fiu o fata normala care poarta pantaloni scurti sh fustite si nu trebuie sa se ascunda mereu de acele bubite.daca ma puteti ajuta va rog din suflet -*


(*modificat de administrator)
0
27-07-2010, ora 21:57
coolory_87
Nu este medic/terapeut
coolory_87
Iulaya, sa sti k si mie la fel mi se spune..abia dc ma incumet sa port pantaloni 3/4 vara, si atunci toti se mira.. intre timp am fost la un medic dermatolog..si mi-a zis k as avea keratoza pilara.. adik piele secreta keratina in exces..si asta e..am inteles.k din pacate, acele bubite nu vor disparea orice am face :(.. putem insa controla fenomenul, si stopa pe cat posibil aparitia altora noi prin folosirea unei creme pe baza de uree...
Acum te intreb, pe timpul zilei ti se mai calmeaza "iritatia"?..adik eu observ k park se vad mai putin rosii ziua, pan ajung la dus..si atunci se accentueaza din nou..
0
30-07-2010, ora 16:42
iulaya
Nu este medic/terapeut
iulaya
da asa e si eu patesc la fel ziua nu prea se vad dar knd ies d la dush se accentueaza.nu pot s cred k raman asa cu ele.sunt un chin pentru mine.nici in fata prietenului meu nu imi arat picioarele.sh ma tot intreaba dc sh ii raspund ca numi place s port pantaloni scurti...dar ma mint pe mn singura.
0
04-08-2010, ora 00:18
nikolcnikol
Nu este medic/terapeut
nikolcnikol
Am si eu o problema, ceva timp in urma, adica doua luni, mi-a cazut pe picior un obiect din metal, destul de greu si mi-a produs ozgarietura. Nimic neobisnuit pana aici, numai ca tot asteptam sa se treaca si acum in acel loc mi-au aparut niste unflaturi mici rosii de care nu stiu cum sa scap. M-am uns cu o alifie pe baza de atibiotic. Ce pot sa fac?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Multe bubițe pe pielea copilului. Ce ar putea fi?
  •