bubite rosii pe capul penisului, mancarime, descuamare, varsat de vant

28-04-2013
sorinsorinsorin
Nu este medic/terapeut
sorinsorinsorin
Buna ziua,
Stimate domnule doctor,
Din subiect aproape ca am spus tot: de aproximativ 2 zile am inceput sa am o mancarime a penisului si a scrotului. Astazi, a 3 zi, a incetat mancarimea. Pe capul penisului am niste bubite rosii, un contur de puncte albe, un miros neplacut si astazi a inceput un fel de descuamare. Astazi mi-au aparut si inghinal cateva bubite rosii.
Mentiuni importante:
-de aproximativ 2 sapt am varsat de vant (sunt in faza in care toate bubitele s-au uscat si partial au cazut)
-igiena locala zilnica cu apa calduta
-sex neprotejat cu sotia, insa ultima oara s-a intamplat acum vreo 3-4 sapt din motivele de mai jos
-sotia a fost diagnosticata vaginal cu o bacterie care in mod normal se afla in intestin si a trebuit sa luam amandoi, acum aprox 3-4 sapt, un antibiotic f puternic. de la antibiotic ea s-a ales cu o candidoza si acum urmeaza un tratament de imunitate combinat cu 2 tipuri de ovule antibiotic pt candidoza si pt bacteria respectiva.
Sper ca am reusit sa descriu exact situatia pt a primi din partea dvs. un sfat. Este inutil sa va spun de ce nu merg la un cabinet.
Va multumesc anticipat pentru analiza si raspunsul dvs.

Numai bine,
2 comentarii
0
29-04-2013, ora 18:51
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

Va recomandam sa va prezentati la un medic dermato-venerolog, acesta este cel mai in masura sa va raspunda la intrebarile dumneavoastra.

O zi excelenta!
0
30-04-2013, ora 22:54
sorinsorinsorin
Nu este medic/terapeut
sorinsorinsorin
buna ziua,

multumesc pentru raspuns.
totusi, dupa descrierea facuta, ce as putea avea?
mancarimea aproape ca a disparut, nici bubitele nu prea mai sunt. doar scrotul a inceput sa se descuameze, de fapt e fainos.

multumesc,
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Bubițe pe penis - cauze, diagnostic, tratament
  •