bubite rosii( ca niste cosuri) in zona genitala

07-11-2011
cerasela82
Nu este medic/terapeut
cerasela82
Da, am intretinut relatii sexuale neprotejate.
Prima data cand am facut asta( cam acum o luna) nu am avut nicio problema. Insa acum mi-au aparut niste bubite rosii. Si ustura, mai ales cand urinez. Mai citisem pe aici cum ca ar fi de la frecare, ca a fost prea mult sau nu stiu ce. Si lui i-au aparut, mi-a zis sa nu ne speriem. Oricum, planuiesc sa merg si la un control ginecologic in viitorul apropiat( ca sa vad sa nu am vreo surpriza si cu vreun bebe, ca am inteles ca testele de sarcina nu-s foarte sigure; am citit pe net si cam am vreo doua simptoame de sarcina, urinarea frecventa si o scurgere rosiatica, dar asta poate fi si de la raceala sau dereglari hormonale, si le am pe amandoua, deci nu vreau sa imi fac prea mari griji...). Dar pana atunci imi poate spune cineva un unguent, o crema, ceva, pentru bubite? Nu de alta, da e cam deranjanta senzatia..
1 comentarii
0
08-11-2011, ora 08:00
foxynoway
Nu este medic/terapeut
foxynoway
ceva de genul am avut si eu.si se numeste balanita candidoziala.ce trebuie sa faci este sa te ungi local cu Nidoflor in strat gros pe preput, pe timp de noapte si in 2-3 zile trece fara nicio problema
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.