bubite rosiatice la nivelul pielii pe testicule

19-06-2012
Vlad Cristian
Nu este medic/terapeut
Vlad Cristian
Buna ziua, am 19, nu mi-am inceput viata sexuala dar in ultimele 2 luni miau aparut anumite bubite de la nivelul abdomenului mai apoi pe pulpele piciorului si pe zona genitala.
am consultat medicul dermatolog si mia spus ca este Rabie - mia dat tratament pe care lam urmat exact si mancarimile de pe abdomen si picioare au disparut insa cele din zona genitala nu au disparut.

Aceste bubite se manifesta ca si mancarimi puternice care in momentul in care ma scarpin sunt precum un drog (cu cat ma scarpin mai mult cu atat mancarimea este mai puternica ) dar dupa cateva momente senzatia dispare de mancarime dispare...

Bubitele sunt in numar destul de mare si au forme neregulate... in mare parte nu sunt puternic vizibile de cat in momentul scarpinarii cand se maresc si devin destul de tari !
3 comentarii
0
19-06-2012, ora 21:03
mihaela.iancu78
Nu este medic/terapeut
mihaela.iancu78
cred nu cre d cu siguranta este vorba de candida an zona genitala mergi la un ginecolog
0
19-06-2012, ora 23:40
chichinutza86
Nu este medic/terapeut
chichinutza86
citodiagnostic secretie vaginala: celule superficiale =relativ frecvente, leucocite(polimorfonucleare) =relativ frecvente, levuri=frecvente, flora lactobacilara(bacili doderlein)=rara, bacili gram negativi=relativ frecventi. daca puteti sa imi spuneti ce inseamna multumesc
0
19-09-2017, ora 05:46
Bubita
Nu este medic/terapeut
Bubita
Ai rezolvat ? Cu aceeasi problema ma confrunt si eu !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.