bubite pe labii

28-06-2015
Sfetlana 12
Nu este medic/terapeut
Sfetlana 12
Buna ! Am si eu o intrebare suna cam asa : Dimineata cu prietenu ne jucam, mam suit deasupra lui si faceam niste miscari atingindumi clitorisul de penisul lui, spre seara mia esit niste bubite parca cu apa si aveam o durere mare mai alea cind ma urinez a doua zi mia esit mai multe aveam mari dureri
Da mentionez ca luam un tratament prescris de genicolog pentru candida, mam dus ear la medic si mia dat un tratament a spus ca poate sa fie herpes dar a doua zi prietenu mo luat si am mai plecat la alt medic am dat analiza la singe din vina si din vagin prietenu tot o dat nu o gasit nimic nici o infectie cit vaginala cit si in singe
Rog sa ma ajutati poate stie cineva ce poate fi
Astept raspunsul cit mai repede ce sa fac am o durere ca nici nu pot dormi. Multhmesc !
3 comentarii
0
29-06-2015, ora 12:10
Dr. Albu Laura
Dermatovenerologie, Cluj-Napoca
Dr. Albu Laura
Mergeti la dermatolog cat mai repede. Daca este herpes, tratamentul isi are utilitatea maxima cand este inceput in primele 48 de ore.
0
29-06-2015, ora 14:42
Sfetlana 12
Nu este medic/terapeut
Sfetlana 12
Mie mio scris un tratament pentru herpes, dar am vreo 6 zile rezulitat nu prea este tare outin
Da cum sa stiu precis ca este herpes ?
Analizele sunt bune si la mjne si la prieten..
0
30-06-2015, ora 10:04
Dr. Albu Laura
Dermatovenerologie, Cluj-Napoca
Dr. Albu Laura
Puteti sti daca sunteti infectata cu virusul herpetic daca va faceti anticorpii anti HSV 1 si 2. In legatura cu episodul actual nu puteti sti 100% ca este herpes decat daca faceti analiza din leziuni - sau PCR sau mult mai putin specific dar mai simplu frotiu Tzanck, dar pentru asta trebuie sa mai eveti vezicule intacte.
Tratamentul doar amelioreaza putin si scurteaza durata episodului actual cu 1-2 zile daca este luat la timp si in doza corecta.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici