bubite pe corp

16-09-2012
cotos ion
Nu este medic/terapeut
cotos ion
buna ziua, am o fetita de 4 ani si jumatate nascuta in italia.in fiecare an cand vin in romania, dupa 3 saptamani ai ies pe corp bubite, mai intai se fac rosii dupa aia se fac vartoase si dupa aia se fac cu apa in varf si in momentul in care se fac vartoase o dor iar dupa ce se fac cu apa si inainte cand sunt doar rosii o mananca foarte tare.am fost la mai multi doctori si mi-au dat fel de fel de pastile si siropuri antialergice si nu ai trec cu nimic.anul trecut a fost exact aceiasi situatie si la fel i-am dat multe siropuri si pastile fara nici un rezultat iar in momentul in care ne-am intors inapoi in italia fetita a mancat de toate si nu a mai luat nici o pastila si iau trecut toate bubele ce le avea pe corp iar restul anului nu a mai avut nimic.acum sunt de trei saptamani in romania si iar e plina de bube si mie frica sa merg iar la doctor ca imi da aceleasi pastile si fara nici un rezultat si nici nu ne mai intoarcem in italia.va rog tare mult sa imi raspundeti si sa imi dati un sfat unde sa merg, cu cine sa vorbesc, poate imi recomandati un doctor bun care sa imi trateze bine fetia, va multumesc si astept cu mare interes raspunsul dumneavoastra.
1 comentarii
0
16-09-2012, ora 22:18
lagunaalbastra
Nu este medic/terapeut
lagunaalbastra
Eruptiile cutanate de orice fel nu trebuie suprimate cu pastile caci acest lucru este foarte periculos, cand nu se cunoaste cauza, mai ales cand tratamentul oricum nu actioneaza deloc. Poate sa fie pe fond psihic: adica sa nu-i placa acolo sau sa nu-i placa de cineva. De aceea trece si de la sine. Daca este pe fond psihic degeaba ii dati orice pastile.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.