bubite mici dupa plaja

23-07-2008
dearbuc
Nu este medic/terapeut
dearbuc
eu de vreo 2 ani de zile am niste [pete maronii pe maini spate si uneori imi apar pe gat!
pe maini sunt la incheieturi.si am fost la plaja.s-au mai dus din pete dar mi-au aparut niste bubite mici albe asemanatoare cu niste cosuri pe unele petee si in unele zone in care nu aveam pete
unele ma mananca unele nu dar sunt inestetice.
mi-au aparut si pe laba mainii si pe labele picioarelor!
oare ce-o fi?
pete am observat ca imi mai dispra in momentele in care sunt putin mai stresata
3 comentarii
0
24-07-2008, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Grea ghicitoare! Cred ca mai bine le-ai arata unui medic dermatolog!
0
24-07-2008, ora 00:00
dearbuc
Nu este medic/terapeut
dearbuc
acum bubitele mici mi-au disparut.ce am mai citi de pe forum cred ca petele maronii ot fi de la ptiriazis.aceasta boala de piele chiar nu are leac?
0
28-01-2010, ora 10:23
mmia
Nu este medic/terapeut
mmia
buna...am si eu aceeasi problema ca e lui dearbuc. pete ft mici maronii pe spate si care s-au extins mai apoi pe brat. petele sunt insotite de ceva ca niste cosuri mici. nu ma mananca, doar cand le supar putin ma mananca pret de vreo 2 3 secunde. precizez ca le am de aprox 4 ani, si mi se pare ca s-au extins. am fost la mai multi dermatologi, insa din pacate niciunul nu m-a putut diagnostica clar, iar tratamentele urmate nu au mers. mi se pare ca aceleasi bubite, dar pe brat, in partea superioara, se pot observa la multe persoane... sper intr-un raspuns, m-am saturat de ele!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Alergii solare
  •