bubite mici cu apa sub piele pe maini

11-11-2009
flory flory
Nu este medic/terapeut
flory flory
Ptr. D.Dr.Mihalache Dorin Buna ziua.va scriu in speranta ca ma puteti ajuta.De aproape un an de zile ma lupt cu aceste bubite mici pline cu apa (sa zic asa nici nu mai stiu cum sa explic) Apar dintro data apoi la 3-4 zile mi se cojeste pielea si iese un lichid iar dupa aceea se usuca, dupa care reapar din nou.am consultat un medic si mi sa spus ca este o alergie la detergenti.mi sa prescris un unguent BELOSALIC dar fara nici un rezultat.la recomandarea unei prietene am folosit ELOSALIC ma ajuta putin nu mai apar asa de multe dar nu pot scapa de ele.Va rog din suflet sa ma ajutati va multumesc din suflet.
1 comentarii
0
15-05-2014, ora 03:13
Gabi03
Nu este medic/terapeut
Gabi03
Buna flory flory. Aceeasi problema o am si eu de 3 ani, am fost pe la o multime de Medici in Austria si am cumparat multe creme recomandate de Medici dar nici una nu m-a ajutat din pacate. Singura crema care ma ajuta este Nivea (din cutie albastra) mi-a recomandat-o un medic din Spania. Din pacate nu mi-a trecut definitiv, la anumite intervale de timp imi apare din nou aceasta eczema, daca pot sa ii spun asa. As dori sa aflu cauza, efectele le simt din plin, dar de unde provine???? Daca stie cineva.astept raspuns. Multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.