bubite la degetele de la picioare si de la maini

11-05-2011
meteamelinda
Nu este medic/terapeut
meteamelinda
sunt in strainatate si nu am asigurare medicala iar de ceva veme incoace am la degetele de la picioare si de la maini niste bubite mici care daca le scarpin se unfla la inceput am crezut ca sunt niste bataturi de la frig pana au inceput sa ma manance si sa se unfle si daca le sparg au un lichid ciudat al clar si putin lipicios si dupa ce le sparg ramane pielea rosie di dupa un timp mi se fac iar si incep sa se intinda iar noaptea ma trezesc scarpinanduma ziua nu prea am treaba cu ele dar noaptea incep sa ma manance mai rau ra rog ce imi puteti recomanda prima data leam avut doar la picioare va rog sami recomandati ceva in termeni stiintifici ca sa pot sa ma duc sa le scot de aici de la farmacie
1 comentarii
0
15-10-2012, ora 14:58
sela
Nu este medic/terapeut
sela
Totul a inceput acum o saptamana cu mancarimi intre degetele de la picioare si pe acestea pana sus pe tibie, bubite mici si dese foarte suparatoare incat ma scarpinam pana se faceau rosii si le rupeam efectiv cu unghia, apoi am avut 3 zile de repaus in care nu m-au deranjat insa acum au reaparut si intre degetele de la maini, la fel.
Mentionez am 37 de ani, sunt in luna a saptea de sarcina(prima sarcina) si mananc sanatos cereale integrale, fructe legume, beau zilnic peste 1 l de apa, dintre lactate doar cas, branza proaspata de vaca, burduf si smantana, inlocuiesc laptele cu cel de migdale, peste (nu in conserva), foarte rar altfel de carne si mancare gatita( nu semipreparat).
Cu cativa ani in urma am avut o alergie necunoscuta, pt ca dupa test s-a constatat ca nu eram alergica la nimica: oua carne, ciocolata, alune, pisici, etc. Atunci acele mancarimi erau in partea stanga a tamplei, deasupra buricului, aceleasi simptome de mancarime si le scarpinam pana la sange. Mi-au trecut de la sine desi am facut 2 tratamente, schimband unguentul, insa fara succes, pur si simplu dupa un interval de timp dupa ce am terminat cu tratamentul, nu mai stiam ce sa fac si mi-a trecut. Am pus totul pe baza de stres. Daca aveti un raspuns si pentru mine, va multumesc anticipat! Va doresc o zi buna !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.