bubite la baza capului penisului

291 comentarii 1 2 ..... 789 10 Înainte ›
0
02-05-2010, ora 20:02
lazar891
Nu este medic/terapeut
lazar891
deja mi s-au retras bubitele dar nu in totalitate, oare mai revin sau ce sa fac?
caci altele nu au mai iesit.multumesc pt raspunsul anterior domnule doctor
0
13-05-2010, ora 16:12
axel_xxxl
Nu este medic/terapeut
axel_xxxl
ma adresez tuturor care au avut sau au intilnit asa ceva.miau iesit pe pielea care acopera capul bubitze de cloare rosie...si dor la atingere...Ustura.parc nau piele pe ele...la prima vedere sint ca niste cosuri fara piele...trec in timp foarte scurt...dupa care iar apar.
0
16-05-2010, ora 13:09
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru lazar891:
Herpesul genital poate recidiva, insa se trateaza la fel.
0
21-05-2010, ora 06:07
Catalin1102
Nu este medic/terapeut
Catalin1102
buna ziua, am o nelamurire.am Hirsuties papillaris genitalis de vreo 8 ani, dar de curand mi-au aparut niste pete rosii exact la pielea preputului si vreo 1 cm in jos, cateodata imi creeaza putin disconfort, ceva de genul unei gadilituri.si niste pete rosii pe pielea decalotata.ce ar putea fi? adaug ca mi-au aparut acele pete rosii dupa un sex oral cu o persoana necunoscuta, neprotejat.multumesc
0
22-05-2010, ora 23:35
gymy10
Nu este medic/terapeut
gymy10
dupa un contact oral si normal neprotejate mi-au aparut pe capul penisului niste brobonite rosii care ma cam mananca si se sparg, provocand o usoara usturime.Sunt casatorit si nu prea as merge la cabinet sa nu fiu recunoscut.Dati-mi un tratament.
0
25-05-2010, ora 10:59
servus
Nu este medic/terapeut
servus
Domnule doctor, ma confrunt cu aceeasi problema ca mai multi care au sesizat-o inaintea mea.
Este vorba de acele bubite foarte mici de la baza capului penisului. Am 16 ani si nu mi-am inceput viata sexuala. Am inteles de la dumneavoastra ca se numesc papule perlate si ca nu reprezinta o boala in sine.
Totusi, ma fac sa ma simt complexat in eventualitatea unui act sexual.
As vrea sa stiu daca exista totusi vreun remediu pentru aceste papule perlate.
Va multumesc anticipat.
0
25-05-2010, ora 12:02
qwerty91
Nu este medic/terapeut
qwerty91
Buna ziua,

Domnule doctor, am 18 ani si de aproximativ 2 luni mi-au aparut niste bubite albe la baza capului penisului care in timp s-au marit si s-au facut ca niste pete albe iar daca le ating simt ca e piele moarta, adica nu simt mai nimic. Am cautat pe net boli de genul asta dar n-am gasit niciuna care sa coincida cu ce am eu. Pentru orice eventualitate, am facut si niste poze. Astept raspunul dumneavoastra.

http://img214.imageshack.us/i/photo0021f.jpg/
http://img175.imageshack.us/i/photo0020n.jpg/
http://img339.imageshack.us/i/photo0019v.jpg/
0
26-05-2010, ora 05:45
Catalin1102
Nu este medic/terapeut
Catalin1102
buna ziua, am o nelamurire.am Hirsuties papillaris genitalis de vreo 8 ani, dar de curand mi-au aparut niste pete rosii exact la pielea preputului si vreo 1 cm in jos, cateodata imi creeaza putin disconfort, ceva de genul unei gadilituri.si niste pete rosii pe pielea decalotata.ce ar putea fi? adaug ca mi-au aparut acele pete rosii dupa un sex oral cu o persoana necunoscuta, neprotejat.multumesc
0
28-05-2010, ora 00:29
borxxx
Nu este medic/terapeut
borxxx
Domnule doctor Mihalache, toata stima si tot respectul ptr dumneavoastra.Am si eu o intrebare.DE VREO SAPTAMANA IN ZONA PENISULUI MI-AU APARUT NISTE BUBITE MICI CA NISTE COSURI...CAND LE SPARG IESE DIN ELE EXACT CA LA UN COS.LA INCEPUT AM CREZUT CA ESTE O IRITATIE DAR, DE ATATA TIMP SA NU IMI TREACA??? VA MULTUMESC DOMNULE DOCTOR PTR TIMPUL ACORDAT!!!
0
02-06-2010, ora 21:46
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru Catalin1102:
Nu as putea sa va spun ce reprezinta acelle pete rosii!
Ar putea fi in legatura cu acel sex oral sau nu!
Cred ca ar trebui sa va examineze un dermatolog!
0
02-06-2010, ora 21:50
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru gymy10:
Daca ati avut acele contacte cu sotia, de ce va este teama sa nu fiti recunoscut ??
Evident ca am glumit !
Incercati sa aplicati 2-3 zile Avantan crema, in strat subtire, masand bine locul pana intra in piele.
Daca lucrurile nu se remediaza, mergeti la un dermatolog cu orice risc!
0
02-06-2010, ora 21:52
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru servus:
Asteapta mai intai sa iti incepi viata sexuala, apoi intreaba-ti partenera daca ea vrea sa renunti la acele papule perlate sau nu !
0
02-06-2010, ora 21:54
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru qwerty91:
Imi pare rau, dar nu am timp sa ma uit la acele poze!
Cred ca ar fi mai simplu sa mergi la un consult dermatologic!
0
02-06-2010, ora 21:55
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru borxxx:
Este posibil sa fie vorba despre o boala virala numita molluscum contagios.
Cred ca si dvs trebuie sa ajungeti la un dermatolog!
0
07-06-2010, ora 10:13
servus
Nu este medic/terapeut
servus
Si papulele perlate se pot extinde/inmulti sau mari?
0
14-06-2010, ora 19:28
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Nu!
0
15-06-2010, ora 17:32
adolescent112
Nu este medic/terapeut
adolescent112
buna ziua...scuzati deranjul as vrea sa va pun niste intrebari in legatura cu o pata rosiatica cu niste bubite minuscule aparuta pe capul penisului pS: n-am avut contacte sexuale
0
18-06-2010, ora 18:31
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Este probabil o iritatie. Aplicati Advantan crema, de 2 ori pe zi, masand bine locul pana intra in piele.
0
20-06-2010, ora 13:40
servus
Nu este medic/terapeut
servus
Si daca bubitele mele albe de pe capul penisului se maresc sau se inmultesc de-a lungul timpului (sau cel putin asa mi se pare) exista posibilitatea de a fi altceva decat papule perlate?
0
23-06-2010, ora 22:15
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Este posibil!
In acest caz poate fi vorba de negi genitali !
0
23-06-2010, ora 22:26
servus
Nu este medic/terapeut
servus
Deci negii genitali pot fi si ei albi si sa apara la baza capului penisului, la fel ca papulele perlate?
Si daca sunt negi genitali, puteti sa imi spuneti care este cauza lor si cum pot fi tratate?
Va multumesc.
0
24-06-2010, ora 00:09
mogo
Nu este medic/terapeut
mogo
dnl doctor am si eu o problema.pe capul penisului mi.au aparut mici bubite rosii arata ca o irittatie nu am usturimi sau mancarimi pur si simplu ma deranjeaza acele bubite.ce pot sa fac.imi puteti recomanda ceva.sunt speriat e ce va grav?
0
24-06-2010, ora 22:21
mogo
Nu este medic/terapeut
mogo
am fost azi la dermato si mi.a zis ca am o ciuperca numita balanita candidoza.mi.a recomandat un unguent Nidoflor si pastile vit A.mi.a spus ca timp de 14 zile sa fac acest tratatment si sa revin. va rog mult de tot sa.mi spuneti daca este bun acest tratatment? exista riscul sa imi apara iar? este grava aceasta balanita? astept un raspuns urgent.
0
06-07-2010, ora 20:46
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru servus;
Negii genitali se maresc si se inmultesc, in timp ce papulele perlate nu!
Despre negii genitali poti sa te informezi de pe acest site, intrand in sectiunea BoliAfectiuniBoli cu transmitere sexualaNegii genitali.
0
06-07-2010, ora 20:47
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru mogo:
1. este bun tratamentul.
2.exista riscul sa mai apara din nou.
3. nu este grava balanita candidozica.
0
21-07-2010, ora 23:23
liviu112
Nu este medic/terapeut
liviu112
Domnul Doctor am si eu o problema:D
Pe ata penisului chiar mai jos de capul penisului am o bila alba cu lichid cred ca in ea.Am incercat sa o storc dar ii foarte tare si ma doare cand o strang.Sunt inca virgin.Ce sa fac cu ea?Va rog datimi un raspuns cat de repede.
Multumesc!
0
27-07-2010, ora 00:41
DaNoNy
Nu este medic/terapeut
DaNoNy
am si eu o problema.de ceva timp am un fel de iritatie, buite la baza penisului sub cap.cred ca se numest ezona preputului.ce anume sa fie si cum sa scap de aceasta problema.pata este rosie, face o secretie albicios-galbuie, si imi provoaca mancarimi.
0
27-07-2010, ora 19:21
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru liviu112:
Mergeti la un urolog!
0
27-07-2010, ora 19:23
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru DaNoNy:
Spalati capul penisului cu o solutie de bicarbonat de sodiu alimentar, o lingurita de bicarbonat la o cana cu apa calda, apoi aplicati Pimafucort crema, in strat subtire, masand sa intre in piele, de 2 ori pe zi, 7 zile.
0
06-09-2010, ora 15:21
iontz22
Nu este medic/terapeut
iontz22
buna ziua am si eu o problema va rog sa ma ajutati, mia aparut la baza capului penisului niste besicute albe, iar mai jos tot niste bescute albe care sunt sparte.nu am mancarimi si nici dureri.va rog ajutatima cat mai repede posibil.va multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns
291 comentarii 1 2 ..... 789 10 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •