bubite la baza capului penisului

291 comentarii 1 2 ..... 456 ..... 9 10 Înainte ›
0
14-09-2009, ora 17:01
clauss19
Nu este medic/terapeut
clauss19
raspunedimi si mie va rog
0
14-09-2009, ora 17:02
clauss19
Nu este medic/terapeut
clauss19
ramane descoperit :(
0
14-09-2009, ora 17:16
clauss19
Nu este medic/terapeut
clauss19
este grav ??cum fac sami treaca va rog din suflet is disperat nu mai stiu ce sa fac :(
0
14-09-2009, ora 18:14
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Ai facut o parafimoza! Este destul de grav! Trebuie sa ajungi cat mai repede la un dermatolog sau la un urolog!
0
14-09-2009, ora 19:15
clauss19
Nu este medic/terapeut
clauss19
pai am vb la telefon cu medicul de familie si mio dat niste medicamente o zis cami trece in 7 zile.
0
14-09-2009, ora 19:29
clauss19
Nu este medic/terapeut
clauss19
cu medicamente numi va trece ??
0
15-09-2009, ora 00:07
clauss19
Nu este medic/terapeut
clauss19
doctore nu pot sa fac ceva casa mise largeasca chestea aia ???...numai prin operatie ???si daca fac operatia accea pot sa aleg sa ma adrama complect ???
0
15-09-2009, ora 13:08
and2
Nu este medic/terapeut
and2
buna ziua, de cateva zile mi-au aparut niste "bubite" rosii pe capul penisului care imi provoaca mancarimi. stiti cumva care ar fi cauza? cu aproximativ 3 zile inaintea aparitiei "bubitelor" am avut un contact sexual.
cu ce as putea sa tratez? am vazut ca un alt utilizator al acestui forum a avut o problema asemanatoare (sau cel putin asa parea) si i-ati recomandat Advantan. Este ok daca incerc aceasta crema? Multumesc
0
16-09-2009, ora 12:09
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru clauss19:
Eu credeam ca si ajuns la medic!!!
Probabil ca de acum nu se mai poate rezolva problema decat chirurgical ! Nu te adoarme la aceasta operatie.
0
16-09-2009, ora 12:10
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru and2:
Da.
0
18-09-2009, ora 16:53
clauss19
Nu este medic/terapeut
clauss19
domnule doctor...doare operatia ?????
0
29-09-2009, ora 21:39
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Nu, pentru ca se face cu anestezie!
0
07-10-2009, ora 07:41
dani_n
Nu este medic/terapeut
dani_n
am si eu o probleman ami apar de ceva vreme niste bubite mici, grupate, cu apa pe pielea penisului, se sparg se usca fac o coaja si trece. ma poate ajuta cineva?
0
07-10-2009, ora 16:20
denisoi
Nu este medic/terapeut
denisoi
buna ziua... am shi eu o problema cu capul penisului... de vreo 3 luni mi-ai aparut 2 bube pe el.. shi la interval de o luna mi-a mai aparut una... nu le-am acordat importantza in baza ca vor trece dar deocamdata nu s-a intamplat nimic...imi putetzi recomanda ceva ? trebuie sa ma duc neaparat la dermatolog sau exista vreoun tratament pt ca vreau sa ma scap de ele ca nu imi plac deloc...

PS : nu ma dor, nu-mi provoaca mancarimi, nu ma ustura... nu fac nimic.. atata ca sunt acolo.. dar ma deranjeaza shi ash vrea sa scap cat de repede de ele... va multzumesc
0
11-10-2009, ora 10:33
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru dani_n:
Posibil sa faci un herpes genital.
0
11-10-2009, ora 10:34
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru denisoi:
Posibil sa ai negi genitali!
Trebuie sa ajungi la dermatolog!
0
14-11-2009, ora 01:50
Mitik
Nu este medic/terapeut
Mitik
Domnule Doctor, papulele perlate ale penisului erup si secreta o substanta alba care intre timp se usuca si o poti curata usor (si pe deasupra are un miros urat)...asa este???

Multumesc!
0
16-11-2009, ora 21:11
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Nu !! Aceea este smegma sau "branza" si nu este secretata de papulele perlate ci de niste glande de pe suprafata capului penisului.
0
17-11-2009, ora 00:20
Mitik
Nu este medic/terapeut
Mitik
Aceasta smegma este periculoasa, sau s-ar putea curata cumva sa nu mai apara niciodata?
Pana la ce varsta poate dura (tine) aceasta secretie.
0
22-11-2009, ora 16:48
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Aceasta smegma apare pe toata perioada in care esti activ sexual.
Cea mai simpla metoda de indepartare este sa te speli !
Daca vrei sa nu mai apara niciodata poti face o circumcizie!
0
06-01-2010, ora 13:46
b50ptr
Nu este medic/terapeut
b50ptr
Domnule Doctor, am citit pe toate topicurile din acest forum o grada de chestii si tot nu sunt foarte clarificat in ceea ce ma priveste, asa ca am ajuns la concluzia ca trebuie sa va contactez si sa relatez problema mea, in speranta unui ajutor.

Povestea mea incepe in anul 2006, atunci mi-au aparut primele doua condiloame in zona pubiana iar in scurt timp inca citeva pe penis la partea de dedesupt.
Am fost la medicul de familie care mi-a dat trimitere la un cebinat dermatologic la policlinica Cetatea Histria. Acolo am inceput un treatament cu condylin. Au trecut iar dupa circa 3-4 luni mi-au reaparut, tot atunci am inceput sa am o micarime puternica in anus.

Am fost la medicul de familie care mi-a dat trimitere la spitalul de dermatologie din Bucuresti, unde am fost vazut de catre un medic, ulterior am aflat ca era imunolog, care a inceput sa-mi cauterizeze condiloamele intr-un stil barbar, aveam niste rani de circa 8-10 ori mai mari decit era codilomul, iar pentru anus mi-a oferit un unguent triderm cu care sa ma dau in fiecare seara.

Dupa circa 5-6 luni iar mi-au aparut condiloamele exact in aceleasi locuri, am fost de data aceasta la sectia dermatologie a spitalului Witing unde mi-a recauterizat condiloamele, de data aceasta cu rani uimitor de mici, tocmai de aceea am scos in evidenta modul de cauterizare diferit. In tot acest rastimp mincarimea anala inca o am, ma scapin si imi dau ocazional cu triderm, care ma liniste.

Iar trec circa 6 luni si-mi reapar in acelasi pozitii, de data aceasta medicul dermatolog mi-a fcut un tratament cu o vaselina de culoare negricioasa, ma duceam zilnic si-mi aplica pe condiloame aceea vaselina, iar de data aceasta imi aparuse si unul mic pe cap, care a fost tratat cu zapada carbonica. nu mi-a mai cauterizat ca a spus ca nu este indicat sa cauterizezi de mai multe ori in aceeasi zona, dat fiind faptul ca devine o zona sensibila vulnerabila pentru cancer.
Iar au trecut, iar au reaparut, iar povestea cu vaselina, tot la Witing, cert este ca iar le am, iar au crescut tot in aceasi locuri si nu mai stiu ce sa fac, am vazut reclama la CRIOFARMA, am intrat pe internet si am studiat prospectul lui, acolo scrie ca nu se untilizeaza pentru zonele cu piele subţire sau sensibilă, cum ar fi faţa, gâtul, zona axilelor, sâni, fese sau ORGANELE GENITALE.

Ce parere aveti, sa incerc si cu acela?!?! Ce sa fac, chiar nu mai stiu unde sa merg sa scap odata de ele?!

Va multumesc!
Astept cu interes raspunsul si sfaturile dumneavoastra!
0
12-01-2010, ora 18:30
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Daca tot ati ajuns la Witing, incercati sa-l contactati alaturi, la Spitalul Militar, pe dr. Toropoc Ionel.
0
16-01-2010, ora 17:01
Gabriel123
Nu este medic/terapeut
Gabriel123
Domnule doctor de cateva luni (6-7 luni) sau poate mai mult... mi-au iesit pe langa capul penisului niste bubite albe... sunt multe... si se exting si pe capul penisului... va rog sa-mi spuneti ce sa fac:( e o situatie disperata (am 15 ani)
0
16-01-2010, ora 17:19
Gabriel123
Nu este medic/terapeut
Gabriel123
Trebe sa mentionez ca nu mi-am inceput viata sexuala..iar ultimele 2 dati cand am vrut sa intru intr-un contact cu fata.. a fost socata:( ... si nu ma pot arata in public cu problema mea..:( amnevoie de ajutor:( si va rog din suflet sa-mi spuneti daca nu exista un medicament.. ceva...sa treaba:( ca mi-au facut viata un cosmar...
0
17-01-2010, ora 18:27
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Probabil ca este vorba despre papulele perlate ale penisului.
Gasesti informatii pe net despre acestea.
0
17-01-2010, ora 18:31
Gabriel123
Nu este medic/terapeut
Gabriel123
imi este rusine sa-i spun mamei... sa ma duca la un doctor..:(.. cat ar costa consultatie... sau imi puteti recomanda un medicament :| v-as ramana pe viata indatorat :( credeti-ma nu mai pot.. :( si.. se poate trata.. dispar sau sunt permanente:(
0
17-01-2010, ora 18:52
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Cu trimitere de la medicul de familie puteti merge la consultatie gratuit.
Eu nu stiu despre ce este vorba, asa ca nu ma pot pronunta asupra tratamentului!
0
25-01-2010, ora 17:13
Gabriel123
Nu este medic/terapeut
Gabriel123
mama mea este asistent medical.:| i-am aratat cu mult curaj si a zis ca sunt papule pernale:( nu mi-a mai zis nik.. daca trec:| daca ma fak bine..:| exista vrun tratament sau vro operatie:| ?
0
28-01-2010, ora 21:48
szabopici
Nu este medic/terapeut
szabopici
Domnu doctor chiar nu exista nici o cale in afara de laser.. ceva medicament sau ceva crema ca sa dispara :((((?
0
29-01-2010, ora 17:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru Gabriel123:
Nu inteleg, de ce trebuie sa te faci bine daca ai papule perlate iar acestea nu reprezinta o boala ???
Adaugă un comentariu / răspuns
291 comentarii 1 2 ..... 456 ..... 9 10 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •