bubite la baza capului penisului

291 comentarii 1 2 34 ..... 9 10 Înainte ›
0
27-03-2009, ora 17:42
kpk
Nu este medic/terapeut
kpk
p/u midorin42, , dvs spune ca p/u papule perlate ale penisului ea nu este boala, , dar ce se poate de facut ca nu le mai ai, ca eu nu sint din Ro dar din MD si la virsta de 15 toti baietii pleaca la control la comisariat si acolo te controleaza si mi e rusine intr-un fel sa fiu cu ele atunci, si sper ca ma ajutati cu ceva vre-un unguent cineva mi-a recomandat unguent de galbele si picaturi suedeza dar nustiu dak ma vor ajuta, , thx anticipat astept raspuns:)
0
27-03-2009, ora 20:51
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru kpk:
La comisariat nu te pune sa decalotezi penisul, asa ca nu se vor vedea papulele perlate!
0
28-03-2009, ora 08:08
kpk
Nu este medic/terapeut
kpk
ba nu..prietenii mei mi-ai spus ca trebuie sa te controleze si asta este problema:(
0
03-04-2009, ora 18:47
anonim96
Nu este medic/terapeut
anonim96
eu am 12 ani si miau aparut niste bubite mici albe la baza capului penisului
e ceva grav?
0
10-04-2009, ora 19:44
cosmyxx
Nu este medic/terapeut
cosmyxx
buna...domnule doctor sunteti amabil sa-mi spuneti aproximativ cat ar fi un tratament cu laser pt a distruge papulele perlate..?? pls
0
11-04-2009, ora 15:20
popescupop
Nu este medic/terapeut
popescupop
Buna ziua domnule doctor am si eu o problema am 16 ani si de vreo 2 luni mi-au aparut niste bubite mici pe penis care se sparg si o pata mai maricica de culoare rosie.Am intretinut un contact sexual cu prezervativ acum 8 luni.Vreau sa stiu ce ar putea fi..ma mai ustura la urinat si ele ma mai scarpina cateodata.Ce ar trebui sa fac??
0
14-04-2009, ora 20:44
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru cosmyxx : nu stiu!
0
14-04-2009, ora 20:47
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru popescupop:
Cred ca trebuie sa te examineze un dermatolog, deoarece s-ar putea sa ai o boala cu transmitere sexuala.
Cand ai avut contactul sexual, acum 8 luni, a fost si contact oral?
0
15-04-2009, ora 15:30
cosmyxx
Nu este medic/terapeut
cosmyxx
buna din nou ! domnule doctor m-am uitat p net la ceva poze si am aflat ca am herpes genital va rog tare mult sa -mi prescrieti un tratamen dak se poate. va multumesc
0
15-04-2009, ora 17:53
popescupop
Nu este medic/terapeut
popescupop
Da a fost si contact oral dar tot protejat si acela..acum vad ca mi-au mai trecut nu mai sunt pronuntate.Sigur a fost protejat 100% dar ma voi duce la un medic dermatolog sa vad despre ce e vorba..Puteti sa imi spuneti si mie ce analize pot face pentru toate BTS-urile?
0
19-04-2009, ora 19:12
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru cosmyzz:
Eu nu prescriu tratamente pentru bolile pe care si le stabilesc pacientii consultand netul !!
Daca ai stabilit ca ai herpes, sunt sigur ca vei gasi pe net si tratamentul !
0
19-04-2009, ora 19:13
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru popescupop:
Nu stiu un set de analize pentru TOATE BTS-urile!!!
0
23-04-2009, ora 17:47
kpk
Nu este medic/terapeut
kpk
p/u midorin 42.sa ma scuzati dar mi este interesant dvs ati avut sau aveti aceste papule perlate :D
0
23-04-2009, ora 18:45
problememedicale
Nu este medic/terapeut
problememedicale
Buna ziua,
D-le Doctor. Daca ma puteti ajuta cu o mica problema. In ultima vreme au inceput sa imi creasca pe penis (sub cap, exact in zona de piele care acopera capul) niste bubite mici (2-3mm diametru) care provoaca mancarimi uneori (apar ca niste mici excrescente ale pielii de aceeasi culoare). Daca le rup si ma spal de 5 ori pe zi dispar (pentru o perioada), dar altfel continua sa reapara in aceleasi locuri de fiecare data. Sincer la doctor imi este greu sa ajung datorita serviciului si faptului ca medicul de familie este in alt oras (unde am crescut). Daca ati putea sa ma ajutati cu un diagnostic v-as fi recunoscator (si eventual un tratament).
Va multumesc anticipat. Alex
0
27-04-2009, ora 02:35
duducool
Nu este medic/terapeut
duducool
http://en.wikipedia.org/wiki/Fordyce%27s_spot

presupun ca despre asta este vorba.
0
03-05-2009, ora 12:54
problememedicale
Nu este medic/terapeut
problememedicale
Nu...din fericire. Sunt 3-4 bubite care apar doar pe partea de piele imediat sub cap (nu sunt papulele perlate, sunt mai mari ca ele si sunt in partea exact urmatoare). Nu se vad decat daca decalotezi penisul. Repet NU sunt papule perlate si nu se afla pe capul penisului!!!
0
03-05-2009, ora 18:30
popescupop
Nu este medic/terapeut
popescupop
sfatul meu tuturor...duceti-va la medic.. am avut probleme si eu, dar am fost si mi-am facut analize si nu am nici o boala sau infectie.. Nu va fie rusine duceti-va asa e cel mai sigur !bafta
0
26-05-2009, ora 12:53
shade23
Nu este medic/terapeut
shade23
Buna ziua ! am si eu acele papule perlate ale penisului, dar am observat de cateva zile ca am un singur punct dinacela mai sus pe capul penisului nu la baza acestuia unde apar de obicei acele papule perlate. este vrun pericol?oare este altceva? (arata la fel ca cele de la baza) se poate sa apara si mai sus decat la baza capului>? astept un raspuns Va multumesc !!!
0
30-05-2009, ora 12:19
shade23
Nu este medic/terapeut
shade23
astept si eu un raspuns va rog in legatura cu punctul / bubita de pe capul penisului (in partea dreapta), mentionez ca nu ma deranjeaza decat vizual
0
03-06-2009, ora 16:52
vlad93
Nu este medic/terapeut
vlad93
Buna Ziua!! Am 16 ani si va rog sa ma ajutati si pe mine intr-o problema...
Mia aparut de cativa ani de zile niste bubite (cosuri) dure pe pielea penisului si nu stiu ce sa fac.Spuneti-mi unde sa ma duc sa ma consulte un medic?Va multumesc...
0
03-06-2009, ora 16:52
vlad93
Nu este medic/terapeut
vlad93
Buna Ziua!! Am 16 ani si va rog sa ma ajutati si pe mine intr-o problema...
Mia aparut de cativa ani de zile niste bubite (cosuri) dure pe pielea penisului si nu stiu ce sa fac.Spuneti-mi unde sa ma duc sa ma consulte un medic?Va multumesc...
0
03-06-2009, ora 21:04
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Mergeti la un dermatolog, insa s-ar putea sa fi vorba despre niste glande sebacee, adica de ceva normal!
0
07-06-2009, ora 02:48
MeTaL
Nu este medic/terapeut
MeTaL
domnule doctor va rog sa ma ajutati si pe mine, am cam de un an cv glande fordyce, am cautat pe net poze si desprea asa cv e vb, la inceput mi au aparut pe testucule apoi au urcat incet pana la baza penisului iar acum si au dat drumul mai tare si au inceput sa se raspaandeasca pe partile laterale pana la jumatatea penisului, si parca nu ar fii deajuns parca dak ma uit mai atent mi-a mai aparut la baza capului cv alb, si mie frica sa nu fie cv papule perlate. inteleg k pt papule perlate tratamentul este doar prin laser sau cv cauterizare, dar pt glande fordyce sau ce ar fii acelea k astea ale mele se si cam inmultesc, spune ti mi o crema cv sa vad dak o ameliareaza cumva, si dak nu se intampla nimik sa merg la un doctor, stiti yo stau la sat si nu mi vine sa merg la doctorul de amilie k e ca mpapagal si mi-e sa nu zica la toti care trec prin cabinetul lui. oricum o crema cv dak se poate pt glande k vad k nimeni nu prea a cerut. multumesc anticipat
0
07-06-2009, ora 17:39
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Cremele nu fac nimic daca este vorba de chisturi sebacee. Puteti merge la un cabinet particular, fara trimitere de la medicul de familie.
0
08-06-2009, ora 02:15
MeTaL
Nu este medic/terapeut
MeTaL
am citit tot pe un asemenea forum k cineva cam cu aceleasi probeme a folosit cv crema Zalain. credeti k dak as incerca poate mi-ar disparea?
0
08-06-2009, ora 17:07
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Incercati!
0
08-06-2009, ora 22:06
mariusp93
Nu este medic/terapeut
mariusp93
Buna ziua. Am citit mai multe forumuri si am obs ca pe acsta chiar se rasp la probleme!! Asa ca am si eu o intreabare. Am 16 ani si mi-au aparaut la baza capului penisului niste bubite mici albe! le am de ceva timp circa 2-3 ani. Pana acum nu am sesizat nici o modificare adic marimea lor sau numarul. Nu ma deranjeaza nu ma irita nu am nici o problema. Si nu pot spune ca ar fi din cauza unui contact sexual ca inca nu am avut!! V-a multumesc anticipat.
0
08-06-2009, ora 23:13
mariusp93
Nu este medic/terapeut
mariusp93
am citit mai cu atentie si s-ar parea ca am papule perlate ale penisului!! va multumesc! credeam ca e ceva mai grav! pot sa dor linisit :P!
0
18-06-2009, ora 15:29
Annon
Nu este medic/terapeut
Annon
Buna ziua.Acum cateva zile mi-a aparut o bubita rosie, destul de mare pe piele, mai jos de capul penisului, nu stiam ce este, asa ca m-am gandit sa astept o vreme deoarece poate dispare, dar in urmatoarele zile, bubitele au inceput sa se extinda in zona aceea ocupand pielea subtire mai jos de capul penisului. Bubitele sunt rosii, foarte putin umflate si ustura la atingere, iar cateodata deasupra lor apare un fel de strat micut de piele alba care se ia la atingere, ieri am observat ca incearca sa se extinda si mai sus, sau cel putin asa cred eu, cateva mai micute aparand si langa baza capului penisului. Este posibil ca la baza capului penisului sa apara si cateva papule perlate ale penisului ( asa cred ca se numesc) in momentul acesta nu sunt sigur, dar asa cred deoarece apar mici umflaturi albe, iar daca acestea chear sunt papule, exista un tratament prin care sa le previn sa apara? Am 16 ani si pana acum nu am avut nici un contact sexual. Va rog frumos sa imi spuneti daca pot face ceva in legatura cu aceste bubite si presupusele papule.
Va multumesc pentru timpul acordat.
0
18-06-2009, ora 15:31
Annon
Nu este medic/terapeut
Annon
Am citit mai sus ca papulele nu sunt periculoase, dar sunt foarte inestetice, si nu mi-as dori sa am asa ceva, sunt sigur ca nici 'o viitoare partenera' nu ar accepta asa ceva.
Adaugă un comentariu / răspuns
291 comentarii 1 2 34 ..... 9 10 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •