bubite in zona pubiana, zgrabunte pe picioare, mancarime

15-09-2009
karyn@
Nu este medic/terapeut
karyn@
Buna ziua.
De vreo 9 zile mi-au aparut in zona pubiana niste bubite, unele cu un capat ca si un cos care la inceput am crezut ca sunt din cauza epilatului, dar nu s-au retras si am folosit canesten pentru a trata zona. Acum sunt mult mai putine si par sa se vindece dar nu au trecut de tot si ma mananca, insa nu foarte tare si mancarimea a inceput dupa ce au inceput sa se retraga si au disparut capetele ca de cos.Tratamentul il fac de 5 zile insa intre timp a inceput sa ma manance foarte tare pielea picioarelor, la inceput pe fund si pe coapse dar acum e mult mai extinsa zona, si am observat niste zgrabunte foarte mici in zonele respective, nu seamana deloc cu bubitele din zona pubiana, sunt ca si atunci cand se face pielea "de gaina " numai ca pe zi ce trece sunt tot mai multe si nu stiu ce sa fac. Stiu ca ar trebui sa consult un dermatolog dar nu am cum sa fac rost de o trimitere pentru a medicul meu de familie e in alt oras si pana la sfarsitul lunii nu o sa am bani sa merg la un consult cu plata. Va rog foarte mult sa imi raspundeti.
va multumesc anticipat
1 comentarii
0
16-09-2009, ora 12:28
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Cand te mananca mai tare, ziua sau noaptea?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.