bubite cu cap alb care dau senzatie de durere, usturime

29-08-2010
scorti
Nu este medic/terapeut
scorti
cu vreo 3 saptamani in urma mi-au aparut cateva bubite (grup de 3) cu cap alb, la incheietura piciorului spre labii, dar pozitionat destul de aproape si de uretra si am crezut ca ma jenase tamponul (fiind o perioada foarte calduroasa am crezut ca m-a frecat tamponul din cauza transpiratiei) si le agatasem si cu aparatul de ras. Am incercat sa le sparg capul albicios, dar durerea / usturimea era foarte mare, la fel si senzatia de disconfort cand se freca marginea chilotului de zona aceea. Bubitele nu semanau cu basicile, nu erau convexe, erau parca putin concave (ca niste mici cratere). Cand urinam si ajungea urina pe acele bubite, ustura cumplit. M-am uns cu Neopreol, Baneocin si in disperare de cauza cu Bephanten, fiind convinsa ca trebuie un unguent care sa fie potrivit unei zone umede. Pana la urma, dupa vreo saptamana mi-a trecut, cred totusi ca de la neopreol, cu asta am insistat mai mult. Nu m-as fi ingrijorat daca nu vorbeam in seara aceasta cu iubitul meu, caruia ma plansesem ca ma deranjau acele bubite, mi-a spus ca de vreo 3 zile i-au aparut si lui la baza penisului, nu s-a ingrijorat crezand ca e o iritatie de la aparatul de ras. In seara aceasta mi-a spus ca au inceput sa-l doara, dar nu e o durere de suprafata, e in profunzime, exact ca si la mine. De asemenea sunt in grup de 3-4 mici cratere, cu cap alb ca de cosuri si foarte deranjante. Noi avem o relatie stabila de cateva luni, avem o varsta si nu obisnuim sa avem parteneri de sex ocazional. Ma ingrijoreaza ca se pare ca a luat de la mine, dar ce poate fi si cum se poate trata?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.