bubite albe pe fata si pe cap nu mai scap

09-12-2014
OnyXD
Nu este medic/terapeut
OnyXD
Buna, de cativa ani 'Sufar' de o acnee putin mai ciudata. Imi iasa pe fata si pe cap printre firele de par niste cosuri albe mici care se sparg foarte usor.. unele si dor apoi raman urme rosii dupa ele. Uneori ma trezesc dimineata cu foarte multe iar alteori cu 1-2 sau chiar deloc. Nu stiu care este cauza lor am fost la dermatolog, prin spitale, controale si m-am ales cu un tratament cu Doxiciclina care nu a functionat decat in primele saptamani iar apoi au reparut. Nu stiu ce sa mai fac sa scap de ele dupa atata timp orice as incerca trec doar cand vor ele pe o perioada scurta de timp si nu apuc sa ma bucur :(.. Daca cineva are sau a mai avut aceeasi problema va rog sa-mi dati si mie un raspuns sa stiu ce as putea face.. Repet ele iasa doar in zonele unde am par (barbie, prin cap, in zona mustatei, zona perciunilor.. si pe langa nas) iar acum m-am tuns mai scurt si se vad :(.. Putin ajutor va rog mult de tot..
1 comentarii
0
14-12-2014, ora 01:58
OnyXD
Nu este medic/terapeut
OnyXD
Chiar nu stie nimeni nimic? Mi-au iesit acum 2 zile vreo 20 pe fata asa dintr-o data si prin cap micute albe.. ma umplu de ele :( ma duc la urgente nu stiu ce sa fac.. As fi recunoscator daca as primi un sfat sau un raspuns de la cine mai trece prin asa ceva, sau sunt singur?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar coșurile (acneea)?
  • Antioxidanții din struguri eficienți împotriva acneei
  • MIT: Ciocolata cauzează acnee
  • Cum scapi de punctele negre
  • Fototermoliza selectivă, cel mai nou tratament împotriva acneei
  • Cercetătorii suedezi au descoperit de ce acneea este atât de rezistentă la tratament
  •