bubite albe pe capul penisului

05-10-2010
morgan1
Nu este medic/terapeut
morgan1
buna ziua, cautand disperat un raspuns am dat de siteul acesta, care sper sa ma ajute
in urma cu cateva luni de zile am constatat ca dupa actul sexual avut cu prietena mea, mi-au aparut niste bubite albe pe capul penisului, iar ea se plangea de iritatii, mancarimi si durere la momentul urinarii. nu am bagat in seama problema crezund ca e ceva neimportant, a trecut in 3-4 zile
acum se repeta problema doar ca mai grava, au aparut mai multe bubite si creeaza un miros neplacut, si pe ea o deranjeaza si mai tare, durere mai mare, mancarime periodica etc.
precizez ca facem sex neprotejat, fiind fideli unul altuia, este prima femeie si ultima pana in momentul de fata cu care am avut un contact sexual, si pentru ea la fel. doresc sami dati niste explicatii depsre posibila boala pe care o avem si cu ce s-ar putea trata. va multumesc mult. astept raspuns
2 comentarii
0
10-10-2010, ora 11:42
Claudiu.
Nu este medic/terapeut
Claudiu.
Buna, sunt Claudiu 26.

De ceva timp mi-au aparut ( am facut sex neprotejat cu cateva saptamani inainte sa le observ) multe depozite albe, mici cat un varf de ac, bine conturate unul de celalalt, localizate pe gland si daca decalotez si pe partea interna a preputului. Toata mucoasa este mai uscada decat normal si nu am secretie uretrala, nu am simptome la urinare.
Se duc la spalare. dar incep sa se refaca in cateva ore si dupa 1 zi, daca nu ma spal, apare un miros neplacut. Nu ma mananca deloc, dar in momentul in care ma spal, imi provoaca o placere asemanatoare cu scarpinatul unei muscaturi de tantar.
Am considerat ca seamana destul de mult cu candidoza, am facut tratamentul care il iau de obicei si dupa 3-4 zile nu mai imi apareau. Am continuat tratamentul inca 1 sapt. Dupa 3 zile de la incetarea tratamentului au reaparut.

Multumesc anticipat.
0
12-04-2011, ora 14:56
costino1
Nu este medic/terapeut
costino1
buna ziua domnule doctor am si io o problema am 18 ani si de cativa ani de zile am nijte bubite albe pe pielea care inconjoara penisul.e vero boala...va rog frumos sa imi ziceti si mie.va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  • Bubițe pe penis - cauze, diagnostic, tratament
  •