bubite albe in zona genitala!!! urgent

26-08-2008
amy_4u
Nu este medic/terapeut
amy_4u
Buna. Am o mare nedumerire. De mai mult timp (peste 6 luni) mi-au aparut in zona genitala, pe labiile interne niste bubitze albe. la palpare sunt reliefate si imi provoaca mancarimi. Am observat ca si logodnicul meu prezinta astfel de bubite pe penis, mai exact in zona de trecere dintre capul si corpul penisului. Mi-e teama sa nu fie ceva grav. Pe langa asta am si niste secretii albicioase uneori galben-verzui, cu miros neplacut. E vorba de o ciuperca sau ceva? Va rog un raspuns cat mai repede!!!!
3 comentarii
0
27-08-2008, ora 00:00
tudora
Nu este medic/terapeut
tudora
da poate fi intradevar vorba de o ciuperca sau vegetatii sau chiar papiloma virus cine va decide ce este cu adevarat va fi un medic ginecolog.Sfatul meu este sa va duceti cat mai repede la cabinet pana ce acestea nu vor lua amploare si apoi sa va fie cat mai greu sa scapati de ele.In faza incipienta dau rezultate foarte bune la tratamentele noi aparute pe piata caci daca nu mergeti acum ele se vor mari in volum si densitate si astfel va fi mult mai greu sa scapati de ele
0
27-08-2008, ora 00:00
amy_4u
Nu este medic/terapeut
amy_4u
mersi mult de sfat. oricum asta ma gandeam si eu sa ne ducem la un medic ginecolog sa vedem ce este mai exact. sper sa se rezolve cat mai repede.
0
14-09-2008, ora 00:00
Dr. Bociu Crina
Obstetrica-ginecologie, Londra
Dr. Bociu Crina
de obicei astea albe sunt cauzate de sifilis. du te rapid la doctor
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.