bube si macarimi zona genitala

02-06-2010
nyku_g86
Nu este medic/terapeut
nyku_g86
Buna, In urma cu cateva saptamani am avut scabia, m-am tratat de ia cu scabex, dar in timpul cat am avut scabia mi s-au facut niste bubite nu tocmai mici in zona genitala sunt rosii si provoaca mancarimi mari, in momentul in care ma scarpin imi provoaca o senzatie de placere, bubele parca sau format in sebumul de la baza firelor de par dar nu numai. Nu fac scoarta sunt acoperite cu un fel de piele alba transparenta care mananca ingrozitor in momentul in care incerc s-o dau jos, am incercat s-o tratez cu eritromicina unele au disparut, dar majoritatea nu ci s-au micsorat, pe urma am aplicat de 2-3 ori pe zi propolis pe ele acelasi efect, dar nu au disparut definitiv, in plus cand dau cu propolis parca nu ma mai mananca o perioada(cateva ore).Apropo o bibita din asta mi s-a facut si sub brat.
5 comentarii
0
02-06-2010, ora 02:23
nyku_g86
Nu este medic/terapeut
nyku_g86
Apropo bubitele nu sangereaza si nici nu sunt apoase.
Va multumesc anticipat.
0
20-10-2010, ora 10:30
atticus
Nu este medic/terapeut
atticus
Propolis aici prea multe nu face, utilizati Nono (contine numai ingrediente pure naturale, unt de shea, ulei esential de arbore de ceai, etc.) sau Novascabin (pe baza de Ftalat de dimentil si benzoat de benzil).
0
26-07-2012, ora 04:20
ymcmbu
Nu este medic/terapeut
ymcmbu
Hey...caut de mult ceea ce ai scris tu..aceiasi problema am si eu..cateva mici pete rosi...niste bube care cand le deranjez ma mananca foarte rau si imi da o senzatie maxima de placere...am avut destul de multe cred ca vreo 7 8 in total...si ma deranjeaza ca se umfla foarte rau..P.S si una la subrat...!!ce trebuie sa fac si ce credeti ca am..??
0
26-07-2012, ora 10:41
atticus
Nu este medic/terapeut
atticus
Aplicati spalaturi cu sol de bicarbonat de sodiu, dimineata si seara (1-2 linguri la un pahar cu apa). Daca situatia persista aplicati crema Travocort de 2 ori pe zi, timp de 7 zile, apoi reveniti.
0
22-08-2012, ora 19:55
cristian93
Nu este medic/terapeut
cristian93
cu respect! am ajuns sa citesc diferite comentarii pe acest site cu privire la 'papulele perlate ale penisului'deoarece cred ca as avea aceeasi problema.insa totusi m-as linistii foarte mult daca as primii un raspuns cu privire la problema mea.am intretinut relatii sexuale cu diferite fete in urma cu cateva zile, iar astazi am observat pe la baza capului penisului mi-au aparut doua insiruiri de bubite albe, sau oricum mai deschise la culoare decat culoarea acestuia.m-am speriat putin deoarece mi se pare ca si coroana penisului este mai inchisa la culoare(rosu).dupa cum va spuneam am intretinut relatii sexuale in urma cu cateva zile(4 la numar), insa de fiecare data protejat.apoi am observat ca am si doua bubite de culoare alba, putin mai mari pe ata penisului(in partea de jos).sincer acum cativa anii tin minte ca una dintre ele am avut-o doar ca acum sunt doua chiar pe ata penisului.in spatele acesteia mai am cate doua sau trei bubite de aceeasi culoare dar de care stiam, si care de altfel nu m-au deranjat in vreun fel pana acum.mentionez ca nu am facut operatie de circumcizie.cu siguranta ma voi duce la medic doar ca nu lucrez in tara iar acasa as putea pleca doar luna viitoare, insa mi-e frica sa nu fie ceva grav.credeti ca am motive sa-mi grabesc plecarea la un medic ginecolog?v-as fii recunoscator daca as primii ceva sfaturii de la cineva de specialitate.va multumesc frumos!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.