bube rosii..ajutor

18-05-2007
dntz
Nu este medic/terapeut
dntz
am o boala de piele de aproximativ 3-4 ani..imi ies pe piele(PE TOT CORPUL) niste bube rosii de diferite marimi.imi ies de obicei la caldura, lla umezeala la praf(de exemplu doar dak ma plimb pe strada si afara este soare imi provoaca o "explozie" de bube), atunci cand depun efort fizic(daca alerg sau joc fotbal imi provoaca "o explozie"), din cauza stresului(imi apar mai putine)..si akum kand stau la calculator..este cald in casa si mi-au iesit...iimi ies in toate anotimpurile..si iarna dak alerg putin imi ies bube...nu stiu ce sa fac..
4 comentarii
0
19-05-2007, ora 00:00
Dm.URGENT
Nu este medic/terapeut
Dm.URGENT
nici eu
0
19-05-2007, ora 00:00
Dm.URGENT
Nu este medic/terapeut
Dm.URGENT
eu nu stiu in primul rand unde sa pun intrebarea. ca sa mi se raspunda si mie la intrebare in legatura cu un varicocel.
0
26-02-2009, ora 13:39
SQOORTOO
Nu este medic/terapeut
SQOORTOO
Salut ! Si eu am aceeasi problema cu bubitele..cu caldura..transpiratia..efortul..stress'ul. Am fost la dermatolog si mi'i s'a recomandat tratament 10 zile cu Alerid si daca nu imi trecea in aceste zile trebuia sa mai continui inca 10 zile; dar se pare ca nu a avut efect decat atunci cand luam pastilele..si dupa ce intrerupeam tratamentul iar reapareau. Chiar acum cand scriu aceste randuri..m'am agitat putin si iar am avut o eruptie..Multa sanatate pana data viitoare cand..sper...ca cineva va gasi un remediu.
0
09-08-2010, ora 12:16
stefanutzz
Nu este medic/terapeut
stefanutzz
deci SQOORTOO bubele tale inseamna ca apar cand te agiti, asa am am un amic cand se agita prea mult ii apar bubitele astea
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Vergeturile
  • Foliculita în urma epilării
  • Funcţia de „barieră” a pielii - cum o susținem?
  • Uleiul de măsline sau floarea-soarelui poate afecta sistemul de apărare al pielii la bebeluși
  • „Pielea electronică” pentru monitorizarea sănătății
  • Microbiomul pielii rămâne stabil în timp, în ciuda unor variații externe
  • Pielea inteligentă care reduce ridurile și cearcănele
  •