Pete rosii care s-au inmultit si s-au unit.. acum am bube pe tot corpul!

19-05-2006
oops
Nu este medic/terapeut
oops
Buna ziua! Am sa incep prin a va descrie simptomele : a inceput acum 3-4 sapt, niste pete rosii si putin in relief situate in zona pubiana (cam 10 cm sub ombilic) care ma mancau. nu prea am dat importanta, si cu timpul s-au inmultit si s-au unit. Apoi intr-o dimineata m-am trezit cu o mancarime puternica pe aproape tot corpul, in special pe maini si pe piept. in cateva ore au inceput sa apara mici bubite cu un lichid albicios. Am fost la doua cabinete dermatologice in aceeasi zi : un diagnostic a fost pediculoza(paduchi), iar altul dermatita de contact. Gandindu-ma ca nu am avut de unde sa iau paduchi, am decis sa urmez tratamentul ptr dermatita (Locoid unguent si Claritine). Deja sunt la a 4-a zi de tratament dar nu am nici un indiciu ca merg spre bine. Deja bubele s-au facut mai mari si au aparut pe dosul mainilor si pe picioare si formeaza buchete, pline cu lichid albicios-galbui. Daca ar fi fost dermatita, ar mai fi continuat sa se extinda chiar si cu tratament (care mi-a fost recomandat ptr 7 zile)? Acum mainile mele arata exact ca pielea unei broaste, foarte inestetic. Mi-au aparut si pe varfurile urechilor. Doar pe fata nu am inca nimic. Va rog ajutati-ma! uneori mancarimile sunt insuportabile, in special seara si dimineata! ce sa fac? multumesc si multa sanatate!
5 comentarii
0
12-07-2006, ora 00:00
drcodrina
Nu este medic/terapeut
drcodrina
Esti barbat sau femeie ? ce virsta ai ?Mai ai aceste probleme, pt. ca mesajul tau este mai vechi
0
28-11-2010, ora 12:14
FearOfGod
Nu este medic/terapeut
FearOfGod
Buna ziua... akuma am vazut si eu mesajul de mai sus, am si eu aceleasi pb... prima data mi-au aparut niste bubite in zona pubiana si pe penis nu le-am dat importanta dar s-au marit si s-au inmultit si sunt iesite in relief si ma mananca rau de tot si akum de cateva zile am observat ca mi-au iesit si pe maini pe antebrate punctulete mici va rog sa ma ajutati cu un sfat... sunt baiat am 18 ani sper sa nu fie vre-o boala cu transmitere sexuala :((
0
01-12-2010, ora 23:59
FearOfGod
Nu este medic/terapeut
FearOfGod
imiraspunde cineva ??? va rog.. !!!
0
15-01-2011, ora 02:51
cos2011
Nu este medic/terapeut
cos2011
buna am vz mesaju tau asa am si eu niste bube pe brate am de la cot in jos, dar la mn la inceput au aparut pe brate acum au inceput sa iasa si pe picioare si pe burta, si pielea e aspra vb ta ca de broasca le am de o luna si cv am fst la doctor mi a prescris prima data o lotiune apoi pastile dar degeaba
0
17-01-2011, ora 13:56
mituc
Nu este medic/terapeut
mituc
Varsat de vint?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: