bronsolita

04-10-2008
marinatutunel
Nu este medic/terapeut
marinatutunel
am o fetita de 3 ani care de la 9 luni face mereu raceli simple urmate de weizhinguri care nu cedeaza decit la

pufuri cu ventolin si flixotide, am inceput a 3aperioada de singulare si acum ia si medrol de 16 mg



As dori un raspuns medical daca se poate
1 comentarii
0
23-11-2008, ora 17:14
alf66
Nu este medic/terapeut
alf66
Aveam aceeasi problema cu fetita mea, care are 6 ani acum!
# ani mi-au dat tratamente cam eronate - pt. viroza! si bronsita... adica antibiotice.
Afectiunea ei era cauzata defapt, de plurialergii; inclusiv alergie la frig! - diferente de temp.
Am reusit, pe linga Sinulare sa o tratez cu produse de la Biotta: am citit schemele de tratament din cartea "tratamente pt. leucemie si alte tratamente incurabile, Adolf Breuss" - inclusiv astm bronsic. - este pe net, ti-o poti comanda si tu.
Asta e: cind am avut nevoie am citit tot ce-am putut. Acum pot sa-mi "deschid cabinet de consultanta"...Dupa ce-am tratat-o aiurea...
Iti voi zice schema pe care i-am facut-o:
42 zile Breuss, 40 ml (pt.3 ani, doar 25 ml!!) de 3 ori/zi INAINTE DE MESE! Ai grija ca trebuie baut cu lingurita sau cu guri f.mici, fiecare gura se tine sub limba, cca.10 sec., se inghite apoi. 10 min. dupa nu se bea, nu se maninca nimic. De 2 ori/zi Din aceeasi gama suc de Soc (il gasesti tot pe net, sau la vreo 2 magazine din tara, la Biotta). Acesta cite 40 ml.la 6 ani - la 3 ani DOAR 30 ml., de 2 ori/zi, intre mese! pe la 10, 00 si 16, 00 - deexemplu. OBLIGATORIU: primele 2 guri - tot mici se va face gargara, se ingite tot sucul cu guri mici, cu care se clateste toata gura, ca la spalat pe dinti.
Daca Breuss-ul nu va fi baut in acest fel ( ci prea repede) ori nu va avea NICI UN EFECT, ori s-ar putea sa ameteasca imediat dupa inghitire! Are un continut mare de fier; reface numarul normal de leucocite, in alte cazuri OMOARA celulele canceroase, reface imunitatea!
Dupa cele 42 de zile va continua tratam. la jumatate, si daca e ok, seara o doza cit credeti ca e necesar!
Nu se intrerupe brusc!
Primele simptome; ii vor disparea semnele de oboseala, de 'sfirseala", vineteala din jurul buzelor si de sub ochi...
NU ARE VOIE: echinaceea, produse pe baza de nectar, polen, miere cu propolis, camfor sintetic, NAFTALINA - in casa in care locuieste!!!!!!!!!!!!!, fumtori in preajma, praf, EMOTII MARI!
multa bafta!
stiu DEJA ca tratamentul pe care ti l-am scris e o f.mare bataie de cap, dar deja STIU ca are rezultate!!!
Dupa cca. 3 ani, acum e prima luna in care copilul meu a putut sa sara cit a vrut, sa strige, sa mearga pe tricicleta...si sper ca voi putea irna asta sa folosim si patinele! :)
Nu pot sa-ti zic prin ce-am trecut in acesti 3 ani...
Acum e in
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.