bronsita cronica

25-02-2010
ioana_med
Nu este medic/terapeut
ioana_med
Buna ziua ma numesc Alexandra si tatal meu are de aproape 4 ani bronsita cronica.tot timpul merge in spital in bucuresti pt ca numai acolo il poate trata si sai dea ceva medicamente care il ajuta sa sufle mai bine.de lucrat nu poate sa lucre nimik pt ca oboseste foarte tare si foarte repede de aceea este si in pensie de boala.as vrea sal ajut cu niste tratamente naturiste sau cu o operatie daca se poate.va rog ajutati-ma pt ca nu stiu unde sa caut si ce trebuie sa fac.va multumesc foarte mult.
2 comentarii
0
02-04-2010, ora 10:34
monicamm85
Nu este medic/terapeut
monicamm85
Am gasit acum ceva vreme niste sfaturi pentru tratamentul bronsitei, erau indicate niste remedii naturale si din cate imi amintesc erau pe un site de medici cu ratinguri. daca te inteseaza in mod deosebit, pot cauta exact linkul. mai multe, imi poti scrie -*


(*modificat de administrator)
0
16-04-2017, ora 15:49
Gh. Sarbu
Nu este medic/terapeut
Gh. Sarbu
Medicina oxiopata
sistem de terapii cu produse proprii
-------*

Bronsita se vindeca in 21 de zile si fara tratament alopat, astfel :
1.- pe stomacul gol dimineata/ ceai/ o lingurita - trei frati patati - infuzie la 250 ml apa,
2.- intre mese/ ceai/ o lingurita – lumanarica - infuzie la 250 ml apa,
3.- inainte de culcare/ ceai/ o lingurita - trei frati patati - infuzie la 250 ml apa.
Se consuma aceste 3 ceaiuri zilnic, timp de 21 de zile.
Daca vindecare se obtine inainte de 21 de zile - cand bronsita nu este cronica - asa se intampla, se intrerupe administrarea celor 3 ceaiuri.
In acest timp se aplica pe stern, inima si gat prin badijonare/ ungere, zilnic, unguentul LPC, produs 100% natural.
Pentru procurarea LPC ului, sunati la nr de telefon susinscris.
Cu respect,
Gheorghe Sarbu

(*modificat de admin)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.