brge - unele simptome nu coincid cu cele asociate acestei boli

29-12-2014
gagutza
Nu este medic/terapeut
gagutza
Buna seara,
este prima data cand postez pe acest forum asa ca v-as ruga daca am gresit ceva sa nu fiti prea asprii cu mine.In principiu proplema mea este una pe cat de simpla pe atat de complicata:de un an de zile am urmatoarea problema :cand ma trezesc dimineata am senzatie de greata si vomit o flegma cam timp de 30 de minute... practic trebuie sa ma golesc k sa pot face orice alt lucru!sunt pur si simplu infundata si trebuie sa ma fortez si imi intorc stomacul pe dos si am observat si ca nu pot trage aer in piept adanc pana nu iese tot!mentionez ca textura este gelatinoasa-mucoasa cu saliva!am renuntat la fumat, la bauturi alcoolice, la prajeli, dulciuri, citrice cam tot ce am gasit ca dauneaza in bolile grastrice!in octombrie 2014 am fost la doctorul orl acesta m-a diagnosticat cu rinita non alergica(primul doctor orl)dar pentru ca tratamentul dat de acesta nu a avut nici un efect am cerut s alta parere, al doilea zicandu-mi ca am rinita alergica !am fost si la gastroenterolog acesta mi-a dat trimitere la consultul cu bariu in umra caruia am fost diagnosticata cu boala refluxului gastroesofagian! bun am urmat tratamentele date de cei 3 doctori nu am avut nici o imbunatatire si nicaieri nu am gasit un caz asemanator cu ceea ce patesc eu zi de zi !nu are rost sa mentionez ca tin regim alimentar special !practic am incercat cam tot ce era legat de brge !am facut s testul pt helycobacter pylori mi-a iesit negativ !gastrita mi s-a zis ca nu am doar ca muschiul cardia e slabit si din cauza aceasta cik mi-ar iesi acid gastric din stomac in esofag dar totusi...nu cred ca nu exista o solutie...sper sa ma puteti ajuta!va multumesc anticipat
2 comentarii
0
10-01-2015, ora 22:41
eduardh
Nu este medic/terapeut
eduardh
Ce tratament ai luat pentru reflux ? ai arsuri in gat sau doar sputa gelatinoasa-saliva ?daca cardia e slabita numai operatia te poate ajuta.
0
10-01-2015, ora 23:21
gagutza
Nu este medic/terapeut
gagutza
nu am arsuri in gat doar sputa !am urmat uramtorul tratament :debridat 1 dimineata, 1 seara; helides 1 dimineata ;famotidina 1 seara !mentionez ca am tinut tratamentul o luna de zile
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici