bradicardie fetala

28-05-2013
mhaela91
Nu este medic/terapeut
mhaela91
Sunt insarcinata in 23 saptamani si mi s-a zis de la 16 saptamani ca bataile inimii copilului sunt de 83-90 b/min, am cerut parerea mai multor medici dar nimeni nu-mi poate da un raspuns concret, Concluzia a fost de bradicardie fetala cu extrasistolie supraventriculara sporadica cu conductibilitate normala. Biometrie fetala normala. Placenta cu insertie fundica si posterioara grad 1. Lichid amniotic in exces. As avea nevoie dde parerea unui medic care a mai avut astfel de cazuri.. multumesc si.astept raspunsuri
3 comentarii
0
29-05-2013, ora 13:46
mhaela91
Nu este medic/terapeut
mhaela91
sau cineva care a mai trecut prin asa ceva imi poate da o parere?????????????
0
06-06-2013, ora 13:31
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Stimata Doamna,

Pentru modificarile decelate in cazul sarcinii, va recomandam sa va adresati unei clinici care va poate preciza motivele exacte aparitiei acestor dereglari si care este conduita corecta.

O zi frumoasa!
0
19-06-2013, ora 21:24
Dr. Cosmina Brummer
Obstetrica-ginecologie, Rm.Valcea
Dr. Cosmina Brummer
In astfel de cazuri se face monitorizarea sarcinii, chiar daca datele biometriei sunt bune pentru etapa respectiva.Sunt necesare investigatii de laborator suplimentare.Bradicardia si lichidul amniotic in exces sunt datele care trebuie evaluate prin ecografii seriate.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: