bolile si sarcina

23-02-2007
osmanica
Nu este medic/terapeut
osmanica
sunt insarcinata in 13-14 saptamani, iar in sapt a 2 am avut o fractura a membrului superior si am facut 3 radiografii, am avut in urma cu ~8ani o tromboflebita profunda la picior, iar acum 3saptamani am descoperit ca am tensiune arteriala si o glanda infundata la inima ;urmeaza sa mai fac urmatoarele analize:ECO'cord si ECO dopler.Mai am 3 copii din 2sarcini, a doua fiind gemelara.VA CER AJUTOR
2 comentarii
0
27-04-2007, ora 00:00
anda16
Nu este medic/terapeut
anda16
In sarcina sunt contraindicate radiografiile putand avea afecte teratogene asupra bebelusului. Consulta un ginecolog si te va sfatuii ce e mai bine pentru tine. HTA este trebuie controlata in sarcina, valori foarte mari ale TA poate avea efecte nedorite asupra sarcinii cat si a mamei.
0
20-12-2010, ora 16:30
pitik_21
Nu este medic/terapeut
pitik_21
ajutorrr!!
buna fetele sunt noua pe aici; sunt insarcinata in 10 sapt si am descoperit ca am mycoplasma!
ce stiti de lucrul asta, dr imi spune sa iau antibiotice, dar nu stiu in ce fel afecteaza bebelusul!
va rog mult sa ma ajutati cu un raspuns
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul