boli ale penisului

02-02-2010
silvian mic
Nu este medic/terapeut
silvian mic
De 10-15 ani mi-a aparut la extremitatea pieli ce acopera capul (zona canalului urinar) o culoare inchisa de jur inprejur si cu un aspect de basicare ca de oparire la partea superioara, cam un sfert din circumferinta.Aceasta portiune L=30mm si l=3-4mm, la intidere-decalotare devine albicioasa.De ce va cer ajutorul: acest segment se cresteaza transversal, ca de lama, cand am o usturime groaznica. Aceasta se vindeca in 2-3 zile si nu dadeam importanta, dar acum dupa atatia ani se vindeca mai greu, acum am doua saptamani de usturime mai ales cand se atinge de lenjerie.NU am mancarime cum sant eczemele in general.Sigur este o chestie dobandita.Nu are efect, crema de galbenele, Nidoflorul, Triderm-ul, Fluocinolon-ul, Locoid-ul, Elosalic-ul. Multumesc mult, sanatate.
3 comentarii
0
03-02-2010, ora 22:53
unikul
Nu este medic/terapeut
unikul
de vreo 2-3 ani mi a aparut pe penis si pe testicule niste bubite mici albicioase ca niste cosuri, iar la baza penisului am la fel niste bubite mai mici ca gamalia acului.inainte cu un an cand ma urinam ma ustura putin dar usturimea a disparut, nu ma mananca nu ma doare dar parca ma jeneaza.ar fi o forma de sifilis ceva?spuneti mi va rog ce sa fac si la ce doctor sa merg.va multumesc
0
25-03-2010, ora 16:54
vioricuta
Nu este medic/terapeut
vioricuta
din ce cauza apare herpesul genital la barbatii, cum se transmite, care este tratamentul?
0
23-06-2011, ora 07:51
cata12
Nu este medic/terapeut
cata12
de aproape un an mia iesit un punct ca un neg mai jos putin de capul penisului nu ma doare si nu ma deranjeaza deloc dar vreau sa stiu dak e o boala sau daca este o crema care sa vindece si acuma am observat ca imi mai apar mici punte rosii pe capul penisului dar imi trec si iarasi imi apar va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.