boli ale limbii

08-03-2010
elenasilvia
Nu este medic/terapeut
elenasilvia
Am 58 de ani si de cateva zile am obserat ca imi sangereaza limba. Care poate fi cauza?
3 comentarii
0
08-03-2010, ora 18:10
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Afectiunea nu are de a face cu limba; limba este doar supapa bolii. Boala este cauzata de sangele toxic.
Acest lucru poate fi cauzat de alimentatia gresita, de toxine alimentare, din mediu, de viata sedentara, etc.
In general este un mixaj dar locul la care a aparut afectiunea arata ceva referitor la savurare, deci la greseli in alimentatie (pe care le fac oricum mai toti oamenii)
Sangele se poate curati cu dieta stricta, ceaiuri, remedii naturiste si homeopate si din nefericire nicidecum cu medicamente chimice care vor strica si mai mult sangele.
Mergeti la un medic homeopat si schimbati-va modul de alimentatie, faceti un post de primavara, etc.
0
08-03-2010, ora 19:17
elenasilvia
Nu este medic/terapeut
elenasilvia
Multumesc de raspuns. Nu stiu ce sa zic de alimentatie, ca tocmai sunt a post si ma axez mai ales pe legume. Trebuie sa precizez ca am fierea scoasa...sa fie vreo legatura?
0
09-03-2010, ora 20:19
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Fructele ar fi mai bune decat legumele...daca aveti fierea scoasa benuiesc ca nu de pomana si problemele cu fierea duc cu siguranta la toxifierea intregului corp caci bila care nu este folosita la digeratie
cam otraveste intregul corp...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Aspectul limbii - element de diagnostic facil cu AI
  •