boli ale cailor urinare sau de rinichi

02-12-2010
coroi
Nu este medic/terapeut
coroi
in luna martie 2010 m facut o infectie urinara joasa. medicul mi-a sus ca este cistita si mi-a dat tratament cu augmentin .am facut tratamentul dar fara nici un rezultatat. Am facut mai multe tratamente pentru E-coli cu UROVAXOM 3 luni, cu Zinat, dar tot fara nici un rezultatat.La ecografie mi-a spus ca am pe rinichiul drept un chist de 3 cm.In luna septembrie 2010 am facut un CT iar medicul mi-a scris :rinichi functionali normali, cu formatiuni chistice corticale cu diametru maxim de 29 mm la nivelul valvei anterioare drepte:polar inferior drept se evidentiaza o formatiune cu densitati negative si diametru maxim de 11 mm:vezica urinara fara modificari de perete si continut ;uter cu structura normala, fara modificari patologice la nivel anexial.
Azi 2 dec.2010 mi-am facut din nou un sumar de urina intrucat nu ma simt bine, dupa ce urinez la 1 minut sau 2 am piscaturi, si dureri pe caile urinare, dureri care persista cam 20-30 de minute.Rezultatul analizei este: Densitate 1020.p.H 5 VITAMINA C 20 Glucoza norm.Bilirubina neg.Corpi cetonici neg.Eritrocite neg, Proteine neg.UBGnormNitriti neg Leucocite neg, La urocultura -Nu s-au dezvoltat germeni.
Consum lichide zilnic cam 1.5 -2 litri, tot felul de ceaiuri, dar nu mai stiu ce sa iau, si sunt foarte ingrijorata.
Mentionez ca la infectia urinara cu E coli la antibiograma am fost sesibila doar la AUGMENTIN, COLISTIN, NITROFURANTOIN. LA RESTUL antibioticelr sunt rezistenta desi pana anul acesta eu nuam luat nici un fl de antibiotic.Va rog fff mult sa ma ajuatati VA MULTUMESC
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.