boala still (sindromul still)

10-06-2008
aureliana71
Nu este medic/terapeut
aureliana71
Buna ziua.vreau si eu niste detalii despre boala asta mai am aflat eu ceva dar vreau sa stiu mai mult.Fiul meu in august inplineste 7 ani si in aprilie a fost diagnosticat cu boala asta (sindromul still, Morbus Still) a fost intro stare destul de rea nu a mai putut sa mearga peste tot a avut dureri febra 40, 03 tuse doctorii nu stiau ce poate fi ca de 5 zile el a avut si un tratament cu antibiotic.iau luat si proba din coloana si pina la urma au constatat ca e boala asta.Aprimit tratament cu cortizon febra a scazut dupa ce au inceput sa reduca doza cortizonului a inceput iara sa faca temperatura si analizele sai iasa rau.a mai primit inca un medicament mtx (METROTEXAL)SI CORTIZONU DUPA CE AM INCEPUT SA II REDUCEM DOZA DE CORTIZON LA LUAT DE LA CAPAT SI A TREBUIT SA MEARGA DIN nou in spital prima data a stat patru saptamini a doua ora o saptamina jumate acuma a mai primit si sandimmun (CICLOSPERIN):NOI NU STAM IN ROMINIA STAM in Germania si deaia vreau sa intreb de ecsista vreo STATIUNE IN ROMINIA CARE POATE SA SE FACA BINE CA DUPA CITE AM AUZIT BOALA ASTA POATE SA O DUCA TOATA VIATA SI DE LA CE POATE PROVENI BOALA ASTA POATE SA PROVINA SI DE LA ALERGII.
2 comentarii
0
29-01-2009, ora 11:19
genoveva marin
Nu este medic/terapeut
genoveva marin
Nu sunt medic, dar am vazut azi un reportaj despre ac boala, pe pro tv, la "boli rare". Este o boala incurabila, dar nu te panica, exista si tratament. Iar cu ajutorul acestuia o sa tineti boala in frau. Acest medicament este REMICAD sau REMICARD, ceva de genul.Discuta cu medicul despre acesta si cauta despre el si pe internet. Eu sunt disperata ca am o boala rara, lipomatoza, dc ma poti ajuta cu ceva, scrie-mi. Dc mai ai energie si pt altii. Iti doresc mult succes si sanatate multa copilului. Nu dispera, Dumnezeu te va ajuta..
0
29-01-2009, ora 20:17
aureliana71
Nu este medic/terapeut
aureliana71
Buna seara ce ati vazut dumneavoastra la PRO TV nustiu dar asta nu e o boala incurabila ci o boala reumatica imunitara.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: boala still