boala graves basedof

30-09-2008
paulacamy
Nu este medic/terapeut
paulacamy
am uitat sa mai precizez ca in urma cu un an jumate am avut o interventie chirurgicala de apendice si o rezectie de ovar drept.am fost la cluj la clinica de endocrinologie la d-na dr duncea ileana, la institutul de oncologie la medicina nucleara unde ma vazut d-na dr piciu doina unde mi sa facut scintiografie a 3, 7, radiocaptarela 2h 10, 1 si la 24h 27.1 si anti receptor tsh trab 2, 659, anti-tpo 11, 27, ft4 -19.49, tsh 1, 8, calciu ionic 3, 85, calciu seric 9, 09, proteine serice 7, 53.-ltd aspect de adenom tiroidian pe partea inferioara-toate astea in 19.03.2008. ultima ecografie vd 11, 1 vs 7, 8-hipertrofie difuza a ambilor lobi cu structura inomogena, predominant izoecogena.pe fata posterioara a ld prezinta o formatiunenodulara cu structura inomogena, cu vascularizatii predominant perivascularizata cu volum de 0, 3.in cluj m-au diagnosticat cu hipertiroidism basedof iat in oradea la mine in oras cu eutiroidie, tetanie latenta hipocalcemica si normomagnezica, gusa si nodul tiroidian.nu stiu ce sa cred, cu toata medicamentatia starea mea de sanatate este aceeasi.am luat in greutate in ultimii doi ani.astept sfaturile dumneavoastra.multumesc...
1 comentarii
0
30-09-2008, ora 00:00
BRUNA
Nu este medic/terapeut
BRUNA
STARILE DEPRESIVE LE PUTETI AVEA SI DATORITA CALCEMIEI CAM MICI( CALCIUL IONIC E RASPUNZATOR DE TOATE ASTEA).INCA O DATA VA SFATUIESC SA MERGETI LA HOMEOPAT
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.