boala de piele cauzata de soare.cred

21-05-2009
llheghollass
Nu este medic/terapeut
llheghollass
buna. sunt ciubotaru ionut din focsani si am nevoie urgent sa aflu despre un tratament pentru o boala de piele.
cam pe data de 09.05.2009 mi-a aparut in zona mainilor, mai precis de la jumatatea distantei dintre articulatia cotului si cea a pumnului niste bubite care s-au intins foarte repede si care dau mancarimi foarte mari, mai ales in contact cu soarele sau daca stau expus la o sursa de caldura, chiar si seara daca bag mainile in patura.au aparut si in zona cefei din dreptul urechii stangi pina la urechea dreapta. ca tratament am folosit timp de o saptamana Fucidin dar fara rezultat si apoi Dermazine.acelasi rezultat.

in anul 2004 am fost intr-o misiune externa in afganistan. clima de acolo este foarte uscata in comparatie cu cea de la noi. la intoarcearea in tara era luna iulie. la vreo 2 saptamani de la intoarcere am observat o problema a pielii cu care nu m-am mai confruntat pana atunci. pielea de pe nas si de pe extremitatea pavilioanelor urechii se inrosea, apoi se usca, apareau mancarimi si in cele din urma se cojea.daca luam eu coaja fortat aparea si sangele. iar asta se intampla numai vara. am urmat mai multe tratamente, care nu le mai stiu daca vreti asemenea informatii dar fara rezultat. pentru urgentare las si numarul de telefon: 0762/918.986. va rog foarte mult sa ma ajutati. va multumesc anticipat.
1 comentarii
0
24-05-2009, ora 22:23
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
La doctorul Melinte, la Spitalul Militar, ati fost ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.