boala ciudata cu transpiratii transmisa prin raport sexual

30-10-2007
e_buddyy
Nu este medic/terapeut
e_buddyy
in urma cu aproximativ 2 ani am avut ghinionul sa se rupa prezervativul in timpul unui raport sexual cu o persoana care transpira teribil. dupa aproximativ 1 luna 2 am inceput si eu sa transpir foarte abundent, vara sau la un pic de efort curg paraie de pe mine, tricoul e ca si cum l-as scoate din masina de spalat. alte simptome: dupa 3-4 luni au inceput dureri teribile de la jumatatile inferioare ale mainilor si picioarelor, ganglioni in zona gatului numai in dreapta si la subbrat in ambele locuri care trec din cand in cand si reapar, pielea devine maronie de aspectul unei coaje de portocale iar o amica ma intreaba chiar daca ma dau cu fond de ten. iar ceea ce e cel mai neplacut, chiar daca mananc foarte putin iau in greutate foarte mult si apar numai sunci nu se depune masa musculara deloc chiar daca fac sport. au urmat testele: hepatitele, cmv, epsteinbar sifilis etc etc toate negative. apoi la colentina internare cu pagini intregi de analize, vreo 10 cred totul e in limite normale cu exceptia euzenofilelor care au valori mai mici si a imunoglobulinei e care are o valoare mica dar in limite normale. dupa 1 an si jumatate de la contact am facut hiv 1 si hiv 2 test la cantacuzino, negativ, apoi acum dupa 2 ani ct de inalta rezonanta pulmonar, nu e cancer nu e tbc, am facut si bronhoscopie nimic. nu stiu ce poate fi. am facut si alte analize de markeri tumorali nu e nimik. ma simt in continuare rau, transpir, singurul remediu care amelioreaza situatia e vitamina d dar nu e o solutie, e doar o amagire, sau aloe spirulina si alte minuni care la fel. simt ca si cum as avea ceva in mine, ceva lipit pe vasele de sange peste tot care ma roade. e o boala teribila si nu stiu ce poate fi. poate daca va scriu aici se va gasi o minte mai luminata sa ma indrume spre noi analize sau sa vina cu o idee, solutie ceva, v-as fi tare recunoscator
1 comentarii
0
06-01-2008, ora 00:00
Sunny_day
Nu este medic/terapeut
Sunny_day
La un psiholog ai incercat sa mergi? Poate chiar nu ai nimic fizic, ci doar ai facut un soc din cauza spaimei cauzate de intamplarea aceea...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.