boala autoimuna?ajutor

12-06-2011
daniela08
Nu este medic/terapeut
daniela08
Buna ziua,
Va rog frumos sa incercati sa ma ajutati, sunt disperata si nu mai stiu incotro sa o iau...am 25 se ani si pana acum 7 saptamani am avut o viata normala fara probleme de sanatate mari etc...acum ceva timp au aparut la nivelul abdomenului ceva dureri difuze (o doctora mi-a raspuns ca ar putea fii colonul cand i-am aratat traiectoria)...dupa cateva zile s-a instaurat o stare de oboseala si o epuizare fizica ca de boala...mi-am luat liber de la servici...dar nu mi-am revenit.in scurt timp mi s-au umflat la gat ceva ce eu credeam ca sunt ganglioni dar ulterior s-au dovedit a fii glandele salivare...dintr-o data a inervenit o stare de sete si de uscaciune a gurii si m-am speriat si m-am dus la spital...dupa cinci saptamani abia...mai multe disgnostice si mai multe spitale s-a descoperit ca erau glandele salivare inflamate de aici si setea si uscaciunea gurii...numai ca toate analizele mele au iesit normale desi diferite intre ele de la saptamana la saptamana.acum de trei zile a aparut si o stare de amorteala extraordinara...nu-mi mai simt corpul...pielea capului...fata...ma misc mai greu... am facut tratament cu klacid s-a considerat ca am o bacterie sau ceva in gat...o pastila la 12 ore si mi-a fost rau am avut spasme musculare si dureri articulare am citit ca poate da klacidul asta...nu am mai fost la servici din cauza oboselii mari a epuizarii pe care o simt tot timpul de 7 saptamani.acum a mai intervenit si amorteala corpului...mi-e frica sa nu se agraveze si mai rau daca mai stau mult asa...doctorii nu au stiut ce sa-mi spuna decat mi-a sugerat cineva ca ar putea fii vb de o boala autoimuna sjogren poate...unde ma pot testa ?ce pot face...unde ma pot duce?mi-a sugerat o doctora sa ma duc la spitalul sf Maria din Bucuresti la un reumatolog...toti doctorii ma paseaza de la unul la altul de tata timp si eu ma simt din ce in ce mai rau si inca nu am diagnostic...cu tratament o sa-mi dispara oboseala asta?o sa pot avea o viata cat de cat normala?ce alte simptome mai pot aparea?daca nu este o boala autoimuna ce anume poate fii?
Va multumesc mult anticipat
Daniela
3 comentarii
0
13-06-2011, ora 02:05
andutzza
Nu este medic/terapeut
andutzza
dak ti e frica de o boala autoimuna du-te la gematologie.sanatate
0
13-06-2011, ora 02:05
andutzza
Nu este medic/terapeut
andutzza
HEMATOLOGIE, scuze.
0
13-06-2011, ora 17:45
Dr. Vochescu Carmen
Psihiatrie, Bucuresti
Dr. Vochescu Carmen
Spitalul Sf Maria are o sectie de reumatologie foarte competenta in diagnosticarea bolilor autoimune. Nu pot spune daca ceea ce aveti dvs este o astfel de boala, dar in cazul in care ea exista, aici sigur puteti fi diagnosticata.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.