boala a penisului?

28-02-2008
adamo
Nu este medic/terapeut
adamo
as dori si eu niste informatii...am la baza capului penisului niste umlfaturi mici albe...imprejurul capului..sunt foarte multe...nu ma mananca..nu ma ustura...in afara pe baza penisului(pe piele)sunt niste puncte care par cosuri..dak le strangi iese ceva alb din ele...vreau un rasp imediat dak se poate, va rog!!!e vreo boala grava...sau este doar un penis urat sa zicem?
8 comentarii
0
01-03-2008, ora 00:00
Pancamo
Nu este medic/terapeut
Pancamo
nu.nu e un penis urat, alea sunt niste glande, fereasca dumnezeu, e posibil sa fi luat vreo boala urata...mergi la medic
0
02-03-2008, ora 00:00
adamo
Nu este medic/terapeut
adamo
esti sigur de raspuns?pt ca sti..e ceva rusinos pt oricine...nu pun la indoiala ceea ce zici..dar ramasei putin socat..
0
02-03-2008, ora 00:00
geo san
Nu este medic/terapeut
geo san
.
0
02-03-2008, ora 00:00
geo san
Nu este medic/terapeut
geo san
aceleasi bubite mici albe la baza capului penisului, imprejurul capului, le am si yo.si yo credeam k am vreo boala ceva, insa cu ceva timp in urma am fost la dermato, si doctoritza care ma consultat mi-a zis sa stau linistit k nu am nimic, acele bubite sunt niste glande care la uni sunt vizibile iar la alti nu.sunt vizibile probabil din cauza unor iritatii, din cauza transpiratiei, sau din cauza k te speli cu sapun in zona respectiva.asa k incearca sa nu te speli cu sapun in zona respectiva, doar cu apa, apa in abundenta, si sa-ti schimbi lenjeria intima la zi, mai ales vara knd transpiri mult.doctorita mi-a zis clar k nu am nimic, nu e nici o boala, doar k la unii acele glande sunt vizibile iar la alti nu.cel mai bn e sa te duci la medic sa vezi despre ce e vb, k sa te linistesti si sa nu mai fii ingrijorat.bafta
0
09-05-2008, ora 00:00
Annonnim
Nu este medic/terapeut
Annonnim
Si eu am ceva de genul acesta dar nu stiu exact ce sunt...:( am niste imagini..nu sunt imaginile mele, le-am gasit pe un forum numai k oamenii de acolo vorbeau poloneza si nu am inteles nimik dac stiti ce sunt va rog sa postati un comentariu :|
http://www.atoute.org/images/penis/zizi%20gras2.jpg
http://www.atoute.org/images/penis/zizi%20gras3.jpg
0
30-03-2009, ora 21:40
mariuzel
Nu este medic/terapeut
mariuzel
salut am si eu o problema...am o iritatie la penis cred ca este de la prezervativ... imi puteti spune ce tratament pot sa iau?multumesc.
0
22-05-2009, ora 15:19
LuckyStryke
Nu este medic/terapeut
LuckyStryke
buna ziua! va rog frumos sa ma ajutati cu un sfat. de cateva zile am observat o iritatie a pielii penisului, in sensul ca s-a inrosit si s-a crapat putin in anumite locuri si ma ustura.de curand a imceput sa sangereze f putin.
Din cate am mai citit pe forum am inteles ca ar putea fi de la antibiotice.
Am luat in ultimele 14 zile oxacilina(1 zi), eritromicina(3 zile) si amoksiklav(10 zile) pt pneumonie.
0
23-05-2009, ora 17:19
focuslab
Nu este medic/terapeut
focuslab
este cu siguranta de la antibiotice, ati facut o candidoza.exista in mod normal in corp dar se multiplica f mult dupa un tratament de durata cu antibiotic. tratamentul in schimb trebuie sa vi-l recomande medicul dupa consulttaie, sa fie sigur ca este de la acest lucru. sanatate
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •