blocaj de limfa

20-01-2010
copiluatomik
Nu este medic/terapeut
copiluatomik
Buna Ziua !

Mama mea este foarte bolnava de aproximativ 1 an si jumatate si nu i s-a dat nici un diagnostic chiar daca a umblat prin multi doctori.
Ea a fost operata de cancer la sanul stang in urma cu 10 ani la spitalul Sfantul Spiridon din Iasi. Nu a avut problema pana acum 1 an si jumatate cand a inceput sa o doare mana stanga ingrozitor iar la un moment dat nu s-a mai putut folosi de ea. I s-a prescris un tratament, la luat dar in zadar... Durerea a crescut din ce in ce mai mult pana acum 1 luna cand chiar i s-a umflat mana stanga si nu se mai poate folosi de ea deloc. Timp de 1 an si jumatate a trecut prin dureri si chinuri groaznice, nopti nedormite. Acum a fost iar la medicul care i-a prescris acel tratament si i-a spus ca se poate sa aibe un "Blocaj de Limfa". Toate cred ca se trag de la operatia de cancer din urma cu acum 10 ani. Am incercat sa mai citesc despre acest blocaj limfatic dar nu inteleg mare lucru.. am vazut ca e vorba de niste ganglioni. Ei bine.. vreau sa va anunt ca ea nu ii mai are de atunci de la operatie,

Va rog mult sa ma ajutati !!

Sa va dea Dumnezeu sanatate!
2 comentarii
0
20-01-2010, ora 20:42
cristina_mec
Identitate neconfirmată
cristina_mec
Tocmai de acea apar aceste probleme, datorita faptului ca nu mai are acei ganglioni linfatici care inaite colectau linfa de la nivelul membrului stang, aceasta este una din complicatile postoperatorii in urma unei astfel de interventii chirurgicale.Cat despre tratament cred ca ar trebui sa consultati un medic oncolog sau chirurg.

Multa sanatate!
0
20-01-2010, ora 21:28
copiluatomik
Nu este medic/terapeut
copiluatomik
multumesc mult pentru raspuns. Va rog daca imi puteti recomanda un medic bun care a mai rezolvat astfel de probleme
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.