blefaroconjunctivita cronica

03-02-2010
cristitraian
Nu este medic/terapeut
cristitraian
Buna ziua. Am 27 ani si de la 10 ani am fost diagnosticat cu blefaroconjunctivita cronica. Am urmat foarte multe tratamente la diversi medici insa fara rezultate sau cu rezultate slabe (de moment). Are rost sa mai incerc tratamente? Am auzit ca fiind o boala cronica este incurabila. Ma gandesc ca poate nu am facut o analiza a filmului lacrimal..cu toate ca e posibil sa fie de natura alergica. Cum se trateaza daca e de natura alergica?
4 comentarii
0
03-02-2010, ora 00:48
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Buna Traiane,

daca vrei sa te vindeci singura sansa este sa faci un tratament homeopat la un medic cu experienta.
Boala este vindecabila cu hoemopatia, chiar daca este cronica.
Cu medicamente chimice astfel de afectiuni sunt foarte foarte des de nevindecat. Este o pierdere de timp si de sanatate mersul la oftalmolog in cazuri dinastea si nu este de mirare ca nu te vindeci ci de fapt aproape regula. Un caz asemenator aici:
forum.romedic.ro/prod/conjunctivita_-_vindecare_032199.html
Iti pot recomanda niste medici homeopati daca doresti sa incerci aceasta metoda de terapie vindecatoarea si care te va vindeca cu siguranta (daca medicul iti gaseste remediul potrivit, lucru nu prea greu la astfel de afectiuni).
0
03-02-2010, ora 09:23
cristitraian
Nu este medic/terapeut
cristitraian
Am incercat si un tratament homeopat la o doctorita cu renume dar din pacate fara nici un rezultat...
0
03-02-2010, ora 11:25
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Vindecare depinde de gasirea remediului potrivit si este nevoie de incredere si rabdare in homeopatie. Dupa atatia ani de tratamente gresite si distrugere organica nici cu homeopatia nu se pota astepta minuni de la un singur tratament. Des este nevoie de mai multe remedii si consultatii si in plus si de timp. Este si posibil ca medicul sa nu fi gasit inca remediul corespunzator... nu este mereu usor sa vindeci cazuri cronice din prima, mai ales dupa tratamente alopate distrugatoare. Homeopatia te poate vindeca cu siguranta, restul depinde de tine si de medic. Cate tratamente ai facut si ce remedii ai primit exact pana acum si in ce dilutii ?
Stiu multi medici cu renume care nu aplica deloc homeopatia la modul care trebuie aplicat (cela mai mult din lipsa de timp) si deci renumele medicului nu spune nimic.
0
15-03-2012, ora 00:46
Nicoleta Fasie1
Nu este medic/terapeut
Nicoleta Fasie1
Buna seara,
Numele meu este Nicoleta, am 22 de ani si sunt studenta in Bucuresti. Anul trecut, cam in luna aprilie, mi-a aparut un salazion care ulterior a fost indepartat chirurgical, intrucat in urma unui tratament cu picaturi nu a disparut. De atunci pana in prezent, mi-au aparut salazioane in mod constant, disparand si recidivand...am folosit Blephagel, unguent Trobadex, picaturi Trobadex si Nettacin..insa fara rezultat. De curand am facut un examen de secretie conjunctivala cu antibiograma, fiind diagnosticata cu Blefaroconjunctivita cronica acutizata. Tratamentele la care am apelat pana acum au avut rezultate pe moment, insa atunci cand incetam ale mai folosi, apareau din nou problemele. As dori sa incerc o alta metoda, iar homeopatia pare a fi cea mai buna solutie momemtan. Mi-ar putea recomanda cineva un medic homeopat bun in Bucuresti, sau un tratament pe care l-as putea urma fara consultul unui doctor? Va multumesc. Numai bine!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: