biopsie

08-06-2011
fergie
Nu este medic/terapeut
fergie
Buna seara,

Am si eu ceva nelamuriri si as dori daca se poate sa ma ajute cineva cu niste raspunsuri!Mama mea, 52 ani, a facut un exmen Babes Papanicolau si rezultatul acestuia a fost "Frosiu pe fond hematic, celule profunde sever discariotice, nuclei atipici. H-SIL cu suspiciune de invazie", doctorul i a recomandat sa faca o biopsie pentru a vedea sigur despre ce este vorba insa ceea ce as vrea eu sa stiu este daca acest rezultat al testului Babes Papanicolau ne poate indica aparitia cancerului!

Multumesc anticipat!
3 comentarii
0
09-06-2011, ora 08:30
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
DA, poate indica..
insa DOAR un medic..

DE CE n-ai intrebat, mergi fara mami tau si intreaba.

Sanatate mamei
si
O zi buna.
0
20-06-2011, ora 18:37
floriy13
Nu este medic/terapeut
floriy13
ferige buna seara, in urama acestor analize, cam aceleeasi rezultate am avut si eu, am facut dupa analizelele de pap si frosiu, o colposcopie, apoi a urmat, o conizatie, nui de glumit cu rezultatul mamei tale..CANCER nui..la mama ta...dar poate aparea ori cand..celulele cangerigene repede ivadeaza corpul. MERGI FULGER LA UN MEDIC, , , , , si cauta sa fie un medic bun...spun asta pt ca eu am patitoooo...boala mamei tale tinde sa o ia razna daca nu va fi controlata la timp.MULTA SANATEEEE SI DZEUUU SA FIE CU NOI !!
0
21-06-2011, ora 00:02
fergie
Nu este medic/terapeut
fergie
multumesc foarte mult pentru raspuns, parca m am mai linistit un pic!momentan nu prea avem ce face, km intr o saptaman o sa aflam rezultatul biopsiei si in functie de acesta vedem spre ce anume ne indreptam!ma bucur ca problema ta nu a degenerat si s-a rezolvat!

o seara placuta!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.