bio noni pentru poliartrita reumatoida

23-03-2010
uidumac
Nu este medic/terapeut
uidumac
Buna ziua!
Mama mea are poliartrita reumatoida de 6 ani si face tratament cu humira, se poate administra suplimentar tratamentului siropul bio noni morinda citrifolia?, mentionez ca are si tensiunea oscilanta.
Multumesc anticipat!
4 comentarii
0
23-03-2010, ora 15:32
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Siropul de noni este ceva mort, pasteuorizat, dintr-un fruct poate bun. Acest sirop chiar daca are un oarecare efect benefic, nu se stie exact unde luceaza si cum lucreza si la boala d emai sus este apa de ploaie. In plus este scump si serveste mai mult importatorilor si vanzatorilor decat celor care il consuma.
Dumnezeu a pus pe fiecare continent diferite plante vindecatoare cu efecte similare.

O diferenta ar fi daca sucul ar fi proaspat dar asa pasteorizat de pierd multe enzime active.

Sucul proaspat de dude de ex. este la fel de bun si in plus este bun si la reumatism
Poliartrita are mult deaface cu ficatul si cui sangele si mai putin cu reumatismul in sine, si elixirul de dude, care nu le consuma mai nimeni in tara este mai efectiv probabil decat acel sirop de noni.

Mergeti mai bine cu mama la un medic homeopat cu experienta (de ex. Dr. Silvia Nedelcu sau Ileana Randasu in Bucuresti), un tratament homeopatic adecvat o paote ajuta mai mult decat 10 tone de sirop noni.

Daca cautati in google "retete reumatism hildegard" ajungeti pe o pagina cu mai multe retete simple si utile de la ea (leacuri), care sunt mai eficiente decat ce circula prin mass-media caci vin direct de la Dumnezeu. (cateva din ele apar si in revista Formula AS la momentul de fata)
0
24-03-2010, ora 07:54
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Stimata Doamna,
Ceea ce trebuie sa intelegeti este necesitatea tratamentului de fond in poliartrita (de ex, cel mentionat de d-voastra, Humira), fara de care distructiile articulare specifice sunt rapide, masive si ireversibile.
Fireste ca uneori poate fi folosit si un tratament adjuvant, complementar, insa acesta nu trebuie sa inlocuiasca tratamentul de fond.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Glezna si Picior
0
01-08-2010, ora 23:54
qqqnicoss
Nu este medic/terapeut
qqqnicoss
am psoriazis de 2 ani si nu stiu ce sa mai fc, am inercat fel si fel de creme si tratamente si nici un rezultat, ce as vrea sa va intreb eu ar fi:ce tratament imi recomandati(fara creme)? va multumesc
0
01-08-2010, ora 23:59
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna seara!
Trebuie sa consultati un medic reumatolog, fiind vorba despre o boala de tip autoimun.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Glezna si Picior
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.